Tarmeteci stipendiumisaajad kinnitati

Tartu Kultuurkapital otsustas määrata Tarmeteci stipendiumisaajateks 9 tublit õpilast ja üliõpilast.

13 500 kroonine toetus tänavuseks õppeaastaks (1 500 krooni kuus) määrati Tartu Kutsehariduskeskuse III kursuse tudengitele ERGO REIMANN-ile, MARTIN KAAS-ile, RAINER OJALA-le, KASPAR LEHTSALU-le ja ANTI ORAKA-le ning II kursuse tudengitele MAIT MANSBERG-ile ja MARDO TUUL-ele.

16 200 kroonine toetust (1 800 krooni kuus) saab sel õppeaastal Eesti Maaülikooli IV kursuse tudeng MÄRT MAILEHT ja 18 000 kroonise stipendiumi (2 000 krooni kuus) pälvis Eesti Maaülikooli II aasta magistrant KRISTJAN RIIBAK.

Roostevabast terasest sõidu- ja veoautode lisavarustusdetaile tootev firma Tarmetec asutas Tartu Kultuurkapitali juures stipendiumi sooviga aidata kaasa kutsehariduse ja inseneriõppe populariseerimisele. Stipendiumi said taotleda heade õpitulemustega õpilased ja üliõpilased, kes õpivad Tartu või Võrumaa Kutsehariduskeskuse mehhaanika ja metallitöö erialal (keevitaja, lukksepp, metallipingitööline, treial), samuti Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi ja Tallinna Tehnikaülikooli mehaanikateaduskonna üliõpilased.

Otsuse tegemisel hinnati õpilaste osavõttu õppetööst ja praktikumidest ning orienteeritust oma erialale. Stipendiaadid kohustuvad läbima õppepraktikad Metec ettevõtete grupis ning töötama peale kooli lõppu nimetatud firmas ühe aasta (sisaldab praktika läbimist). Meteci ettevõtete gruppi on koondunud viis Tartus tegutsevat metallitööstusettevõtet. Firmad on spetsialiseerunud metallitöö erinevatele valdkondadele.