A. Le Coq annab välja 80 000 krooni väärtuses stipendiume

Pressiteade 14. oktoober 2008

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq juba teist aastat järjest välja Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele stipendiumid. Stipendiumite koguväärtuseks on 80 000 krooni ning need antakse välja heade õppetulemuste eest kahele õpilasele. 

Tartu Kultuurkapitali poolt väljakuulutatud A. Le Coq stipendiumite konkursile laekus kokku kolm avaldust – kaks Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastelt ning üks taotlus Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilaselt. Stipendiumitele said kandideerida õpilased, kes tudeerivad mehhatroonika, elektriku, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide erialal.

Tartu Kultuurkapitali juhataja Ülle Koppeli sõnul on hea meel näha, et tublid ettevõtted panustavad noorte arengusse ja haridusse ning väärtustavad ka kutsehariduskeskuste õppureid.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul alustas ettevõte alates eelmisest aastast kutsehariduskeskuste õpilastele stipendiumite väljaandmist. Väljapandud stipendiumite kogusuuruseks on 80 000 krooni, mis jaguneb kaheks stipendiumiks ehk ühe stipendiumi suurus on 40 000 krooni.  Stipendium määratakse üheks õppeaastaks ning makstakse välja igakuisete osamaksetena. „Soovime stipendiumi väljaandmisega panustada Eesti joogitööstusesse tublide ja eeskujulike õpilaste arendamise näol, kellest tulevikus võiks saada oskuslik tööjõud,“ ütles Noop. 

Stipendiumitaotluste läbivaatamine toimus 8. oktoobril Tartu Kultuurkapitalis 7-liikmelises komisjonis. Komisjoni ettepanekul määrati stipendiumid Marko Opparile Tartu kutsehariduskeskuse ja Ahto Puusepale Võrumaa Kutsehariduskeskuse mehhatroonika õpilastele.

A. Le Coq’i stipendium on asutatud 2007. aastal Tartu Kultuurkapitali juurde kuuluva Olvi Fondi poolt.  A. Le Coq’i stipendiume makstakse Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika, elektriku, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide õpilastele, kes on oma õpingutesse ja töössesuhtumisega eeskujuks oma kaasõpilastele ja võimalusel leiavad rakendust joogi- ja õlletööstuses.

Kristi Hürri
Kommunikatsioonibüroo
Euro RSCG PR