A.Le Coq stipendiumid kutsehariduskeskuste mehhatroonika eriala õpilastele

Täna annab Eesti suurim joogitootja A. Le Coq välja Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele stipendiumid koguväärtuses 160 000 krooni. Stipendiumi teeb erakordseks summa suurus, mis on seni Eesti ettevõtete poolt suurim väljaantav rahaline preemia.

Tartu Kultuurkapitali poolt väljakuulutatud A. Le Coq stipendiumite konkursile laekus 1. oktoobriks 2007.a. kokku 14 taotlust. Neli Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastelt ning 10 taotlust Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilastelt. Stipendiumitele said kandideerida õpilased, kes tudeerivad mehhatroonika, elektriku, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide erialal. Stipendiumite üleandmine toimub täna kell 14:00 A. Le Coq’i Õllemuuseumi II korrusel.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul on ettevõtte juubeliaastal väljapandud stipendiumi suuruseks 160 000 krooni, mis jaguneb neljaks stipendiumiks ning ühe stipendiumi suurus on 40 000 krooni. Stipendium määratakse üheks õppeaastaks ning makstakse välja igakuisete osamaksetena. „Usume, et Tartu Kultuurkapitali komisjoni poolt määratud stipendiumid jõuavad õigete inimesteni ning tublidest ja eeskujulikest õpilastest on ka tulevikus palju abi Eesti joogitööstuse arengus,” ütles Noop. Noop lisas, et ettevõttel on hea meel panustada noorte õpingutesse, et seeläbi kindlustada joogitööstuses oskuslik ning väärtuslik tööjõud. „Kes teab, võibolla on tänased stipendaadid mõne aasta pärast olulised töötajad ka A. Le Coq’is,” lisas Noop.

A. Le Coq plaanib jätkata ka stipendiumite maksmist tulevikus.
Stipendiumitaotluste läbivaatamine toimus 12. oktoobril Tartu Kultuurkapitalis 7-liikmelises komisjonis. Komisjoni ettepanekul määrati stipendiumid Allar Vendlale ja Egert Lehtlale, Tartu Kutsehariduskeskuse mehhatroonika õpilastele ning Aron Ottile ja Valeri Vetšerkovskile Võrumaa Kutsehariduskeskuse mehhatroonika üliõpilastele.

A. Le Coq’i stipendium on asutatud 2007. aastal Tartu Kultuurkapitali juurde kuuluva Olvi Fondi poolt. A. Le Coq’i stipendiume makstakse Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika, elektriku, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide õpilastele, kes on oma õpingutesse ja töössesuhtumisega eeskujuks oma kaasõpilastele ja võimalusel leiavad rakendust joogi- ja õlletööstuses.

A. Le Coq on Eesti suurim joogitootja, ettevõtte müügimaht 2007. aasta esimesel kolmel kvartalil oli 106,2 miljonit liitrit, mis oli 7 % võrra suurem kui eelmisel aastal. A. Le Coq´i tooteportfelli kuulub 16 õllesorti, kuni 6% alkohoolsed joogid (long drink), siidrid, karastusjoogid, mahlad, energiajoogid, nektarid, mahlajoogid, spordijoogid, jääteed ja veed. A. Le Coq´i olulisemateks brändideks on A. Le Coq, Fizz, Aura ja Limonaad.

Tartu Kultuurkapitali juhataja Ülle Koppeli sõnul on tegemist seni suurima Eesti ettevõtte poolt väljaantava stipendiumiga. “On väga tähelepanuväärne, et tavapäraselt populaarsete erialade kõrval väärtustatakse ka kutseharidust ning antakse võimalus ka kutsekeskustes õppivatele noortele oma õppetulemuste eest tunnustatud saada,” lausus Ülle Koppel.