A.Le Coq’i stipendiumid 2010.aastal

Tartu Kultuurkapitali poolt väljakuulutatud A. Le Coq stipendiumite konkursile laekus 1.10. 2010.a. 11 taotlust: 8 taotlust Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastelt ja 3 taotlust Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilastelt. 

A.le Coq’i poolt oli stipendiumeid välja pandud kogusummas 80 000 krooni, mis jaguneb kaheks a’40 000 krooniseks stipendiumiks. Stipendium määratakse üheks õppeaastaks ja makstakse välja igakuiselt.

Taotluste läbivaatamine toimus 7-liikmelises komisjonis 7.oktoobril  2010.a.  Kultuurkapitalis. Komisjoni ettepanekul määrati stipendiumid  järgmistelt:

Mihkel Teppan Tartu Kutsehariduskeskuse ja Mart Roht Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilased. Mõlemad õpivad mehhatroonikat teist aastat.

Stipendiumilepingute pidulik allkirjastamine toimub 19.oktoobril kell 15 A Le Coqis.

A.Le Coq’i stipendium on asutatud 2007.aastal Tartu Kultuurkapitali juurse Olvi Fondi poolt.  A.le Coqi stipendiume makstakse Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika, elektriku, lukksepa või  infotehnoloogiasüsteemide (töö automaatjuhtimisega tööpinkidega) õpilastele, kes on oma õpingutesse ja töössesuhtumisega eeskujuks oma kaasõpilastele ja leiavad rakendust joogi- ja õlletööstuses.