A Le Coqi stipendiumid 2011 saavad Martin Venski ja Risto Unt

 

Tartu Kultuurkapitali poolt väljakuulutatud A. Le Coq stipendiumite konkursile laekus 1.10. 2011.a. 10 taotlust: 5 taotlust Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastelt ja 5 taotlust Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilastelt. 

A.le Coq’i poolt oli stipendiumeid välja pandud kogusummas 5200 eurot, mis jaguneb kaheks a’2600 euroseks stipendiumiks. Stipendium määratakse üheks õppeaastaks ja makstakse välja igakuiselt.

Taotluste läbivaatamine toimus 7-liikmelises komisjonis 14.oktoobril  2011.a. Kultuurkapitalis. Komisjoni ettepanekul määrati stipendiumid  järgmistelt:

Risto Unt Tartu Kutsehariduskeskuse ja Martin Venski Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilased. Mõlemad õpivad mehhatroonikat teist aastat.

Stipendiumilepingute pidulik üleandmine toimub 25.oktoobril kell 14 A Le Coqis.

A.Le Coq’i stipendium on asutatud 2007.aastal Tartu Kultuurkapitali juurse Olvi Fondi poolt.  Käesoleval aastal anti stipendiumeid välja viiendat korda.

A.Le Coqi stipendiume makstakse Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika, elektriku, lukksepa või  infotehnoloogiasüsteemide (töö automaatjuhtimisega tööpinkidega) õpilastele, kes on oma õpingutesse ja töössesuhtumisega eeskujuks oma kaasõpilastele ja leiavad rakendust joogi- ja õlletööstuses.

 

Ülle Koppel

14.10.2011