A.Le Coq’i stipendiumid a’ 40 000 krooni määratud

A.Le Coq’i stipendiumid kutsehariduskeskuste õpilastele

Tartu Kultuurkapitali poolt väljakuulutatud A. Le Coq stipendiumite konkursile laekus 1.oktoobriks 2007.a. 14 taotlust,  4 Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastelt ja 10 taotlust Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilastelt.  

A.le Coq’i poolt oli tehase juubeliaastal välja pandud stipendiumeid kogusummas 160 000 krooni, mis jagunes neljaks stipendiumiks, ühe stipendiumi suurus a’40 000 krooni. Stipendium määratakse üheks õppeaastaks ja makstakse välja igakuiselt.

Taotluste läbivaatamine toimus 7-liikmelises komisjonis 12. oktoobril  2007.a.  Kultuurkapitalis. Komisjoni ettepanekul määrati stipendiumid  järgmistelt:

Allar Vendla  ja Egert Lehtla Tartu Kutsehariduskeskuse mehhatroonika õpilased ning Aron Ott ja Valeri Vetšerkovski Võrumaa Kutsehariduskeskuse mehhatroonika üliõpilased.

A.Le Coq’i stipendium on asutatud 2007.aastal Tartu Kultuurkapitali juurse Olvi Fondi poolt.  A.le Coqi stipendiume makstakse Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika, elektriku, lukksepa või  infotehnoloogiasüsteemide (töö automaatjuhtimisega tööpinkidega) õpilastele, kes on oma õpingutesse ja töössesuhtumisega eeskujuks oma kaasõpilastele ja leiavad rakendust joogi- ja õlletööstuses.