Aastapreemia ja loominguliste stipendiumite kandidaadid

Peeter Linnap

Fototeoreetik, tänu kellele Kõrgema Kunstikooli fotoosakond on arenenud rahvusvaheliselt aktsepteeritud  ja tunnustatud fotograafia ja eriala õpetamise ja ka selle distsipliini uurimise keskuseks. Läbi aastate olnus produktiivne nii teadlasena kui kunstnikuna.

Heiki Vilep

Viljakas lastekirjanik ja luuletaja (4 lasteraamatut 2008.a.), tõlketööd, saabuvale suvisele laulupeole kirjutanud kaks laulu. Koostas väikelaste raamatu, mida antakse EV vastsündinutele 3 aasta vältel

Ain Mäeots

Lavastaja, tema käe all valminud viimasel aastal 3 erilist algupärandit „Koidula veri“, mängufilm „Taarka“, lastemuusikal „Detektiiv Lotte“

Alo Ritsing

Dirigent ja helilooja, silmapaistev ja pikaajaline loominguline ning pedagoogiline töö

Lehte Hainsalu

2008. aastal 70. sünnipäeva tähistanud teenekas Tartu kirjanik ja kultuuritegelane Hainsalu on jätkuvalt heas loomingulises vormis – temalt ilmus seitsmest poeemist koosnev kogu ”Mineviku tulevik” ja lasteraamat ”Väike valge”.

 

Aleksander Müller

2008. aastal meeleoluka raamatu ”Sokk bordellis ja teisi karupunne” avaldanud Aleksander Müller on nii kirjaniku, muusiku kui seltskonnaelu tegelasena üks Tartu sümboleid.

 

Hando Runnel

Tema luulelooming ning tegevus kirjastus “Ilmamaa” nõukogu esimehena on olulisel määral mõjutanud eesti kultuurimaastikku ja suunanud Tartu kultuurielu.

Loominguliste stipendiumite kandidaadid:

Peeter Allik

Tegutsemiseks rahvusvahelisel kunstiareenil

Hillar Otto

Kauaaegne jalgpalli edendaja, asutanud Tammeka koos kolleegidega, olnud treener klubis Välk, praegu klubis Santos noortetreeneri ja noorteturniiride koordinaatorina.

Valli Ilvik

Tartu Üliõpilassegakoori peadirigent ja kunstiline juht, on tunnustust väärt mitmekülgse ja pühendunud tegevuse tõttu koorilaulu kultuuri edendamisel.

Raivo Adlas

Vilde teatri taassünnist alates lavastaja ja kunstiline juht. Viie aastaga lavastanud 11 etendust.

Kärt Vuks

Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli pikaajalise staaziga rahvatantsutreener , eesmärk noorterühmade jätkuv edukas juhendamine. 2008.sept soovis ansambliga liituda 50 uut tantsijat.

Sirje Protsin

Kunstniku soov korraldada nii Eestis kui Taanis näitusi oma 50.juubeliaastal

Atlan Karp

Teist hooaega Vanemuises  töötav ooperisolist, mitmekülgne ja arenev solist, kellele pannakse suuri lootusi.

Aivar Tommingas

Jätkuva loomingulise kõrgvormi toetuseks, 2008.a. paistis silma lavastustes 2Ruja“, Savoy ball ja Detektiiv Lotte

Kaido Otsing

Pikaajaline tulemuslik metsasarve pedagoog, muusikakooli direktor, Vanemuise Sümfooniaorkestri liige. Üle-eestiline panus: Eesti Puhkpillimuusika Ühingu juhatuse esimees, tema eestvõttel sündis 1.Muusikakooli Sümfoniettorkester. Algatused Tünnipunt,(veetorude ansambel).

Aivo Erkmaa

Tartu  noorte korvpalli järelkasvu kasvataja, ja noortekorvpalli edendaja. Juhib omanimelist korvpallikooli, tunnustatud korvpallitreener, lapsevanemad rahul. Poistel vabariigis arvestatav tase, osaletakse palju rahvusvahelistel turniiridel.

Eda-Kai Simmermann

Regilauliku koostamine. Andmebaasi koostaminetekstide ja viisde kokkuviimine jne. Taotleja on laulnud regilaule Helleros ja juhendanud regilaulurühmi jmt.