Ado Vabbe kunstipreemia laureaat on Albert Gulk

Ado Vabbe konkursile esitati 1.detsembriks 2009.a. kuus kandidaati. Esitatud taotlusi asus vaagima 7-liikmeline komisjon esialgu 8.detsembril 2009.a. Kuna sel päeval oli kohal 6-komisjoni liiget ja konsensust ei saavuatud, tuli 9.detsembril  kokku tulla komisjonil täies koosseisus.

Komisjoni liikmed olid: Tartu Linnavalitsus abilinnapea Jüri Sasi, Tartu Kultuurkapitali nõukogu liige Merike Kaunissaare,   Tartu Linnavalitsuse kultuuriteenistuse peaspetsialist Külli Aleksanderson, Tartu Kunstnike Liidu esindajad Peeter Allik ja Jaan Punga (asendusliige Bruno Kadak), Tartu Kunstimuuseumi esindaja Tõnis Tatar,  Tartu Ülikooli kunstide osakonna maalikunsti õppetooli esindaja Anne Parmasto.         

9.detsembril hääletuse tulemusena otsustati kinnitada, et A.Vabbe  stipendiumi 2009.aastal 23 000 krooni  saajaks on ALBERT   GULK, arvestades tema isikupärast loomingulist käekirja ja valminud suuremõõtmelisi pliiatsijoonistusi, millega ta on rikastanud Tartu ja Eesti kunstipilti viimasel kahekümnel aastal.

Ado Vabbe preemia anti üle 17.detsembril aastalõpu näituse avamisel seekord juba 13-s kord, alates aastast 1997.