Ado Vabbe nimelise kunstipreemia pälvis Evelin Salumaa

Ado Vabbe nimelise kunstipreemia tänavune laureaat on Evelin Salumaa.

Tartu Kunstnike aastalõpunäituse avamisel, 16.detsembril kuulutati välja Ado Vabbe nimelise kunstipreemia laureaat, kelleks käesoleval aastal on Evelin Salumaa, kunstnikunimega Huupi. Preemia andsid üle Tartu linnapea Urmas Klaas ja abilinnapea Tiia Teppan.

Evelin Salumaale tõi tunnustuse särav ja värske etteaste Tartu kunsti käesoleva aasta näitusepildis, mil toimus tema isikunäitus “Plat Principal / Pearoog” Tartu kunstimajas. Noore maalikunstniku töid iseloomustab tonaalne värvikus ja kergus ning tema teoste figuraalsed kompositsioonid on vabad ning kohati uuenduslikudki oma asetustelt ja suhtumistelt kaaskujutatutesse. Kunstnik suudab oma tundeid esitada lõuendil mängleva kergusega, ilma sügavat tööpanust või ülemõeldud märgilist tähendust esitamata.

Preemiaga kaasneb 2000 eurot.

Ado Vabbe nimeline kunstipreemia on Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antav Tartu linna tunnustus visuaalse kunsti valdkonnas tegutsevale isikule või isikute rühmale, kelle loometöö on tähelepanuväärsel määral rikastanud Tartu kunstielu.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee