Ado Vabbe nimelise stipendiumi laureaat on kunstnik Laura Põld

Ado Vabbe nimelise stipendiumi laureaat on kunstnik LAURA PÕLD

Ado Vabbe nimelist visuaalse kunsti stipendiumi annavad välja Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn. Stipendium määratakse ühele eesti kunstnikule loomingulise tegevuse toetuseks, võttes aluseks kunstiteose, kunstiteoste seeria või näitusekomplekti, mis on olulisel määral rikastanud Tartu ja Eesti kunstipilti, lähtudes jooksvast aastast, kuid arvestades ka eelnevat loomingut.

Tartu Kunstnike Liidu, Tartu Kunstimuuseumi, Tartu Ülikooli kunstide osakonna maalikunsti õppetooli, Tartu linnavalitsuse ja Tartu Kultuurkapitali  esindajatest koosnev komisjon otsustas 2013.aasta Ado Vabbe nimelise stipendiumi määrata kunstnik Laura Põllule.

Laura Põllu esitas Vabbe stipendiumi kandidaadiks Tartu Kunstimuuseum. Tema iseloomustamiseks on öeldud järgmist „ … tema kunstis on hea kombinatsioon tegija ehedust ning samas oskus jälgida teraselt kunstimaastikul toimuvat. Nende kahe pooluse koostoime annab loominguliselt huvitava ja veenva tulemuse… “

2013.aastal sai Tallinna Kunstihoone galeriis näha Põllu isikunäitust „Katse lavastada maastikku“, mis ühendas endas nii maali, videot kui installatsiooni. Näituse aineseks oli maastik või õigemini see, mis jääb maastiku äärealale – inimkäte poolt risustatud või siis võsastunud loodus.

Laura Põld (29) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias keraamikat (2003-2007). Sellele järgnesid magistriõpingud Tartu Ülikooli maaliosakonnas (2007-2010).  2010.aastal sõitis kunstnik Viini, kus sai koha ühte kunstnike residentuuri. Juba mõnda aega on ta seotud Viini galeristi Ulrike Jakobiga, kes peab galeriid Galerie Ulrike Hrobsky.

Praegu elab Laura Põld vaheldumisi nii Tallinnas kui Viinis.

Stipendium on tavapäraselt  üle antud Tartu Kunstimajas aastalõpu näituse avamisel, mis käesoleval aastal toimub 20.detsembril kell 17. Laura Põld ei saa ise tulla stipendiumi vastu võtma, sest viibib samal ajal Viinis ning seetõttu antakse stipendium üle tema esindajale.

1997.aastast välja antava stipendiumi on pälvinud teiste seas Enn Tegova, Jaan Elken, Rauno Thomas Moss, Albert Gulk, Jüri Kask, Ilmar Kruusamäe, Jaan Punga, Imat Suumann, Andrus Kasemaa, Lembit Saarts, Anne Parmasto, Valve Janov, Ahri Seppet, Helle Vahersalu, Lola Liivat ja Peeter Allik.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee