Algab konkurss kirjandusauhinnale „Esimene samm“

Kirjandusauhinnale „Esimene samm” oodatakse kandideerima kõiki autoreid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on trükiajakirjanduses avaldamist leidnud 2023. aasta jooksul.

Preemiale saavad kandidatuuri esitada autorid ise ja/või vastavate meediaväljaannete toimetajad. Kandideerimiseks või kandidaatide esitamiseks tuleb saata vabas vormis avaldus koos autori kontaktandmetega ja koopia avaldatud tekstist ühes ilmumisandmetega. Vajalikud materjalid saata e-postiga eks@kirjandus.ee või tavapostiga Eesti Kirjanduse Seltsi (Tartu Kirjanduse Maja, Vanemuise 19, Tartu 51003) märgusõna „Konkurss „Esimene samm”” all. Tööde esitamise tähtaeg on 11. märts 2024. Preemia suurus on 600 eurot ja see makstakse välja Tartu Kultuurkapitali kirjandusfestival Prima Vista fondist.

Otsuse auhinna määramise kohta teeb 5-liikmeline žürii, mille koosseisu kuuluvad tänavune Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna, preemia ühed esimesed laureaadid Anti Saar ja Berit Kaschan ning Marja Unt ja Triin Ploom-Niitra festivali korraldustiimist.

Preemia antakse võitjale pidulikult üle 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval aset leidval Prima Vista eelüritusel. Kirjandusfestival Prima Vista toimub tänavu 6.–12. maini Tartus.

Täpsem info: Triin Ploom-Niitra, Kirjandusfestival Prima Vista korraldustoimkonna liige
Tel 5568 0253 E-post triinploom@hotmail.com