Anti üle JCI Toomemäe laste ande arengu stipendiumid

Reedel, 30.mail anti Tartu Raekoja platsil peale Kontorirottide võidujooksu Rat Race üle JCI Toomemäe laste ande arengu stipendiumid.

Rat Race Tartu on JCI Toomemäe poolt korraldatav heategevusüritus, mis käesoleval aastal toetas eelisjärjekorras Tartumaa andekaid kuni 18-aastaseid erivajadustega lapsi ja noori, kes on oma oskustega laiemas ringkonnas silma paistnud ning seega väärivad suuremat tunnustust ja toetust.

JCI Toomemäe laste ande arengu stipendiumi konkursile esitati kokku 26 taotlust. Stipendiumikomisjon, kuhu kuulusid JCI Toomemäe, LC Tartu Tamme ja Tartu Kultuurkapitali esindajad, otsustas välja anda viis 500-eurost stipendiumi ja ühe 370-eurose stipendiumi.

Stipendiumid pälvisid:

  • Anneli Tauts ja Tjorven Tamm – 1000 eurot osalemiseks Eriolümpia (Special Olympics) maailmamängudel bocce ja bowlingu võistlusel Los Angeleses

Anneli ja Tjorven on Maarja Küla elanikud, kes on olnud aktiivsed eriolümpia Eesti korraldatud spordiüritustest osavõtjad. Neil avanes võimalus esindada Eestit bocce ja bowlingu võistlusel üle maailma intellektipuudega inimesi ühendava spordiorganisatsiooni Special Olympics võistlusel.

  • Mathias Ülo Matjus – 500 eurot õppe- ja abivahendiks arvuti soetamiseks.

13.aastane Mathias Ülo õpib Tartu Herbert Masingu kooli 5.klassis. Ta on väga mitmekülgsete huvidega ning tema mõttekäigud ja fantaasiamaailm on võrreldav mõne tema tunduvalt vanema inimese omaga. Mathias Ülol on tabav ja kujundlik sõnaseadmisoskus ning ta omab head oraatorivõimet. 2013.aastal sai ta ülelinnalisel jutuvestjate konkursil “Üks lugu” finaali ja 2014.aastal võitis ülelinnalise jutuvestjate konkursi “Kuninglik lugu”. Mathias Ülol on ka elav huvi ajaloosündmuste vastu ning ta tegeleb muinasaja võitluskunstiga (LARP) ja käib “Elava ajaloo” ringis.

  • Külli Reinkubjas – 500 eurot balletiõpinguteks Müncheni Muusika- ja Teatriülikooli Balletiakadeemias.

16.aastane Külli on õppinud klassikalist balletti Ida Tantsukoolis alates 2006.aastast. Tema õpinguid tantsukoolis on läbi aastate hinnatud hindega “väga hea”. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel balletikonkurssidel, kus on saavutanud silmapaistvaid tulemusi (2012 ja 2013 Itaalia konkursi “Citta di Spoleto” finalist, 2013 Rootsi konkursi “NBBC” kuue parema seas).  Peale heade tulemuste balletiõpingutes on Külli saavutanud väga häid tulemusi ka Ülenurme gümnaasiumis. Ta on lõpetanud kõik klassid kiituskirjaga ning sellel õppeaastal on ta oma kooli esindanud eesti keele-, bioloogia-, keemia- ja matemaatikaolümpiaadidel.

  • Mirjam Iher – 500 eurot osalemiseks noorte maailmameistrivõistlustel males Lõuna-Aafrika Vabariigis.

17.aastane Mirjam õpib Hugo Treffneri gümnaasiumi 10.klassis. Ta on 2013.aasta Eesti noorte välkmale meister, samuti saavutanud häid tulemusi kiir- ja tavamales. Edukad võistlustulemused tagasid Mirjamile nimelise koha noorte maailmameistrivõistlustele. Mirjam osales sellel aastal ka Eesti matemaatika- ja füüsikaolümpiaadi lõppvoorus. Matemaatikaolümüiaadil saavutatud 3.auhind andis talle koha rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi Eesti võistkonna valikvõistlusele. Sellel aastal ei õnnestunud veel võistkonna koosseisu pääseda.

  • Kregor Zirk – 370 eurot ettevalmistuseks ja osalemiseks Põhjamaade noorte meistrivõistlustel ujumises ja sügislaagris Calellas.

14.aastane Kregor õpib Tartu Kivilinna gümnaasiumi 8.klassis ja treenib Tartus Ujumise Spordiklubis (treener Kaja Haljaste). Hetkel hoiab Kregor enda nimel 25 Eesti 14-aastaste poiste rekordit, millest 10 on ujutud 50m basseinis ja 15 lühikeses 25m basseinis. 2013.aastal sai ta sellega seoses Eesti Ujumisliidult “Rekordipurustaja” eriauhinna. Kregor on noorte vanuseklassi võistlejana võitnud kahel korral Eesti täiskasvanute meistritiitli, lisaks kaks hõbemedalit, Eesti karikavõistluste võitja. Ta on näidanud kõrgeid sportlikke tulemusi ka triatlonis, mis viitab tema mitmekülgsusele.

Õnnitleme saajaid ja soovime edu püstitatud eesmärkide saavutamisel !

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee