Anti üle Neinar Seli sihtkapitali stipendiumid

20.detsembril anti Dorpati konverentsikeskuses Tartu spordiaasta pidulikul lõpetamisel üle Neinar Seli sihtkapitali stipendiumid

Neinar Seli andis Tartu spordiaasta pidulikul lõpetamisel üle järgmised stipendiumid:

  • Parim sportlik perekond – perekond Põvvat, kes on olnud Tartu veemoto edasiarendajad nii Eestis kui ka kogu maailmas.  Üllar Põvvat kuulub maailma parimate veemototreenerite nimekirja ning teda on tunnustatud Eesti Olümpiakomitee ja Tartu linna poolt. 2013.aastal võitsid tema juhendamisel Tartu veemotosportlased 8 tiitlivõistluse medalit. Henry Põvvat on astunud isa jälgedes, treenides oma õepoegi Sken Heidemani ja Kristjan Puusalu ning taas alustanud ka ise võistlemist.
  • Parim spordipedagoog – Tiina Torop, kes on töötanud üle 30 aasta Tartu Ülikoolis õppejõuna, lisaks on ta Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi treener ning kuulub Eesti Olümpiakomitee kergejõustikutreenerite kutsekomisjoni.
  • Parim spordiveteran – Piret Silm, kes tegeleb sõudmisega ning kes 2013.aastal võitis neljapaadi koosseisus veteranide maailmamängudel Itaalias Torinos neli kuldmedalit ja ühe hõbemedali.

Stipendiumide saajad valis esitatud kandidaatide seast välja komisjon, kuhu kuulusid sihtkapitali ja kultuurkapitali esindajad.

Tartu linnavalitsuse sporditeenistuse poolt moodustatud komisjon valis esitatud ettepanekute põhjal parima Tartu linna nais- ja meessportlase, kelle sporditegevust toetatakse Neinar Seli sihtkapitalist stipendiumiga.

  • Parim naissportlane – vehkleja Julia Beljajeva
  • Parim meessportlane – kergejõustiklane Rasmus Mägi

Stipendiumidega, mille suuruseks on igas kategoorias 400 eurot, toetatakse saajate sporditegevust.

Neinar Seli sihtkapital on asutatud 2004.aastal eesmärgiga aidata kaasa Eesti spordielu edendamisele.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-meil kultuurkapital@raad.tartu.ee