Anti üle Prima Vista fondi stipendium

23.aprillil anti kirjandusfestival Prima Vista eelsündmusena toimunud ülemaailmse raamatu ja roosi päeva tähistaval üritusel üle kirjandusauhind “Esimene samm” ja Prima Vista fondi stipendium, mille pälvis Erki Lind.

Kirjandusauhinnaga “Esimene samm” tunnustatakse eelmisel kalendriaastal perioodikas ilmunud parima ilukirjandusliku debüütteksti autorit ja Prima Vista fondi stipendiumi eesmärgiks on edendada tema kirjandustegevust.

Konkursile esitati kokku 8 autori debüütteksti, mis ilmusid 2013.aasta jooksul ajakirjades Värske Rõhk, Looming ja Vikerkaar. Komisjon, koosseisus Tartu Ülikooli eesti kirjanduse doktorant Krista Ojasaar, kirjanik Hannes Varblane, kirjanik ja literaat Berk Vaher, Eesti Kirjanduse Seltsi juhatuse liige Triin Ploom ning konkursi “Esimene samm” 2013.aasta laureaadid Lauri Leet ja Mari Vallik, otsustas stipendiumi vääriliseks tunnistada kirjandusajakirjas Värske Rõhk (34/2013) lühijutu “Eksisin metsa” avaldanud debütandi Erki Lind’i. Stipendiumi suurus on 333 eurot.

Erki Lind õpib Tartu Ülikoolis religiooni ja antropoloogia doktoriõppes ning on samal ajal ka ajalooõpetaja Tallinnas.

Laureaadi sõnul on tunnustus talle väga oluline ja innustab kindlasti jätkuvalt kirjutama. Samas avaldas kahetsust, et tänasel päeval on tal õpingute ja õpetajatöö kõrvalt jäänud selleks liialt vähe aega.

Prima Vista fond on asutatud 2007.aastal eesmärgiga tõsta Tartu vaimuelu kvaliteeti, arendada kirjandusfestival Prima Vista üheks kirjanduselu tähtsündmuseks ja toetada kirjanudvaldkonna loomeisikuid. Prima Vista fondi stipendiumi on varasemalt saanud Anti Saar, Enor Niinemägi, Berit Kaschan, Margit Sirgmets, Liisa Salumäel, Silvia Urgas, Lauri Leet ja Mari Vallik.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee