Anton Starkopfi nimelise skulptoripreemia saab Ekke Väli

Täna, 22.aprillil,  Anton Starkopfi 120.sünniaastapäeval antakse Tartu linna skulptoripreemia Ekke Välile”.

Stipendiumi määramisel Ekke Välile peeti silmas tema panust Tartu ja Eesti skulptuuripildi elavdamisse ja pikaajalise töö eest skulptuuriõppejõuna. Tartusse valmis 2008.aastal Haridusministeeriumi ette Eesti Vabariigi esimese haridusministri Peeter Põllu monument. Tartus on veel Ekke Väli poolt modelleeeritud ja taastatud „Kalevipoeg“, Tallinna kesklinnas Paul Keres ja lauluväljakul Gustav Ernesaks.

Tartu Kultuurkapitali poolt väljakuulutatud A.Starkopfi nimelise stipendiumikonkursile esitati 8 skulptorit ja näituse „Pisiplastika 2008“ korraldamine.

Stipendium määratakse skulptorile või skulptuuriprojekti meeskonnale, kelle looming on rikastanud oluliselt Eesti kunstipilti, eelistades võimalusel Tartuga seotud loomingulisi projekte. Juhul, kui eelloetletud tingimustele vastavaid kandidaate ei leidu, võib stipendiumi määrata projektidele või tegevustele, mis on muul viisil olulisel määral kaasa aidanud skulptuuri valdkonna edendamisele Eestis.

 Erinevate organisatsioonide poolt määratud 7-liikmeline komisjon töötas koosseisus: Tartu Kultuurkapitali nõukogu ja Disainerite Liidu liige Merike Kaunissaare,   Tartu Linnavalitsuse esindaja  Külli Aleksanderson, Tartu Kunstnike Liitu esindas Tõnis Paberit, Tartu Ülikooli kunstide osakonda Rauno Thomas Moss, Eesti Kujurite Ühendust Mari-Liis Tammi, Tartu Kõrgemat Kunstikooli Laila Talunik ja Tartu Kunstimuuseumi Reet  Pulk-Piatkowska.       

 A.Starkopfi nimelise stipendiumi suurus käesoleval aastal on 18 000 krooni ja see antakse Ekke Välile üle Anton Starkopfi  (22.04.1889 – 30. XII 1966), 120. sünniaastapäeval  22.aprillil kell 16 Tartu Kunstimuuseumis. 

 Varem on A.Starkopfi stipendiumi pälvinud Stanislav Netšvolodov (2002) ja Mati Karmin (2003) ja Endel Eduard Taniloo (2004), Ahti Seppet (2005) ja Jaan Luik (2006), Heldur Viires (2007) ja Andrus Kasemaa (2008).