Anton Starkopfi nimelise skulptuuripreemia saab Tiiu Kirsipuule

Pressiteade 16.04.2010

22. aprillil kell 12.00 annab Tartu Kultuurkapital Kumu Kunstimuuseumis välja Anton Starkopfi nimelise skulptuuri aastapreemia.

Preemia annab üle Helmer Jõgi, Tartu Kultuurkapitali nõukogu esimees.

Sel aastal on valitud preemia laureaadiks skulptor Tiiu Kirsipuu oma pikaajalise ja fantaasiarikka loomingulise panuse eest Tartu linnaruumis, Eestis ja Euroopas. Tiiu Kirsipuu poolt on Tartus rahva hulgas populaarne Vilde ja Wilde figuurigrupp Vallikraavi tänaval (1999), Johan Skytte pitsat  Riigikohtu ees(2007), skulptuur Eesti muusikule Vanemuise Kontserdimaja ees (2009) jt.

Preemia pidulik üleandmine toimub näitusel “Anton Starkopf. Eesti skulptuurilegend” Kumu Kunstimuuseumi III korruse B-tiivas.

 Anton Starkopfi nimelist skulptuuri aastapreemiat antakse välja alates aastast 2002. ja see on tänini ainus skulptuuri väärtustav kunstipreemia Eestis.

Preemiakomisjon töötas koosseisus: Tartu Kultuurkapitali nõukogu ja Disainerite Liidu liige Merike Kaunissaare,   Tartu Linnavalitsuse esindaja  Külli Aleksanderson, Tartu Kunstnike Liitu esindas Tõnis Paberit, Tartu Ülikooli kunstide osakonda Jaan Elken, Eesti Kujurite Ühendust Mari-Liis Tammi,           Tartu Kõrgemat Kunstikooli Laila Talunik ja Tartu Kunstimuuseumi Reet  Pulk-Piatkowska. 

 Varem on A.Starkopfi stipendiumi pälvinud Stanislav Netšvolodov (2002) ja Mati Karmin (2003) ja Endel Eduard Taniloo (2004), Ahti Seppet (2005) ja Jaan Luik (2006), Heldur Viires (2007), Andrus Kasemaa (2008) ja Ekke Väli (2009).