Anton Starkopfi stipendiumi laureaat on Mare Mikoff

Anton Starkopfi nimelise stipendiumi laureaat on Mare Mikoff

Anton Starkofi nimelist stipendiumi antakse välja alates 2002.aastast ning selle eesmärgiks on toetada skulptuurivaldkonnas tegutsevate isikute loometegevust.

Esitatud taotluste põhjal tegi otsuse komisjon koosseisus Tartu Linnavalitsuse esindaja Külli Aleksanderson, Tartu Kultuurkapitali esindaja Toomas Jürgenstein, Tartu Kõrgema Kunstikooli esindaja Jaan Luik, Tartu Kunstnike Liidu esindaja ja 2002.aasta Starkopfi stipendiumi saaja Stanislav Netšvolodov, Tartu Ülikooli kunstide osakonna esindaja Jaan Elken, Eesti Kujurite Ühenduse esindaja Vergo Vernik ja Tartu Kunstimuuseumi esindaja Rael Artel.

Stipendium suurus on 1000 eurot ja sellega toetatakse Mare Mikoffi ettevalmistust isiknäituseks, mis toimub Tallinna Linnagaleriis ja grupinäituseks, mis toimub Prantsusmaal Carcassonne’is.

Mare Mikoff on tegelenud eri skulptuuriliikidega pisiplastikast ja portreedest monumentaalskulptuurini. Samas on teinud ka ruumiinstallatsioone, sealhulgas digikunsti. Mikoffi personaalnäitusi on toimunud Eestis, Austrias ja Venemaal ning ta on osalenud grupinäitustel Eestis, Hiinas, Leedus, Prantsusmaal, Soomes, Venemaal jpm. Tartu linnaruumis on järgmised Mikoffi skulptuurid: “100 000-ndas tartlane” Kaarsilla juures, “Maanaised” Raekoja platsil Tartu kunstimuuseumi ees, Karl Menningu skulptuur Vanemuise teatri ees ja Jaan Poska bareljeef Vanemuise tänaval.