AS-i Linnaehitus sihtkapital kutsub Tigutorni näitusele

Üle-eestiline teemanäitus „Eesti maastik“ on avatud kõigile kunstihuvilistele 17. novembrist Tartu Tigutornis.

Tegemist on AS-i Linnaehitus sihtkapitali teise vabariikliku teemanäitusega Tartus. Näituse peapreemia on 20 000 krooni ning samuti antakse välja näituse kataloog.

Maastikuteemalist näitust inspireeris korraldama Eesti maastik ise. Maastik on kultuuri ja looduse pidevas vastasmõjus arenev keskkond. Sotsiaalsete ning majanduslike tegurite mõjul pidevalt muutuv maastik on kui tähendustest tiine raamat, täis märke ja sümboleid, mis teadlikule vaatlejale avanevad.

Osates „lugeda“ maastikus talletunud kihistusi, avaneb see märgisüsteemina, mis jutustab ajaloost ja siin tegutsenud inimestest, toimunud ja asetleidvatest protsessidest ühiskonnas – võimusuhetest ja väärtushinnangutest ning neist tingitud otsustustest ja käitumisest, mis määravad homse maastiku näo. Ja muidugi peegeldub erinevates maastikukujutlustes ja -esitustes ka kõike vaatlev subjekt, kuna iga maastik on ühtlasi ka kunstniku hinge-, mõtte- ja mälumaastik – tema kogemuste ja ettekujutuste vili.

35 kunstniku eriilmelist tõlgendust Eesti maastikust on nüüd näitusel välja pandud. Linnaehitus ootab kõiki huvilisi heast kunstist osa saama Tigutorni aadressil Väike-Turu 3 (sissepääs parklahoone linnapoolsest uksest).

Näitus jääb avatuks 16. detsembrini. Lahtioleku ajad: E-R 11-18 ja L-P 11-16.

Näituse koordinaatoriks on Külli Aleksanderson (aleksanderson@hot.ee).