Asutati Erika Veskimets-Solomi nimeline fond

Klassikalise laulu eriala õpilasi toetav fond

Tartu Kultuurkapitali juurde loodi uus fond, mis hakkab toetama H.Elleri nimelise Tartu Muusikakooli lauluosakonna klassikalise laulu eriala õpilasi.

Fondi loojaks on Kanadas Torontos elav Matti Veskimets, kes asutas fondi oma ema Erika Veskimets-Solom’i(1919-2005) mälestuseks, et tunnustada tema isiksust ning elutööd. “Ma loodan, et nii siin, Kanadas kui ka Eestis on veel võimalusi fondi toetada ema surma-aastapäeval,” sõnas Matti Veskimets. Tema sõnul on Erika Veskimets-Solom suutnud Kanada Eesti kogukonda koos hoida ning Eesti laulu- ning näitekultuuri seal edukalt kanda.

Erika Veskimets-Solom sündis Tartumaal Kambjas, kuid 1940ndatel emigreerus abikaasa ja pojaga algul Saksamaale, hiljem Kanadasse. Ta tegeles terve elu laulmise ja näitlemisega, ning saavutas neil aladel edu nii Eestis, Saksamal kui Kanadas.

Stipendiumit antakse välja kord aastas heade õppetulemustega Elleri-kooli laulu eriala õpilasele. Kandideerimise tingimused leiab meie koduleheküljelt ning enne konkursi väljakuulutamist väljastatavalt teatelt. Erika Veskimet-Solomi nimeline fond on avatud ning sinna võivad annetada kõik füüsilised ja juriidilised isikud.

 Lisainformatsioon Erika-Veskimets-Solomi kohta: http://www.eesti.ca/main.php?op=article&articleid=9474