Eesti Tekstiilikunstnike Liit määrab Aasta Tekstiilikunstniku preemia Aet Ollisaarele

Tegusa ja sisuka näitusetegevuse eest viimase aasta jooksul pälvib Aasta Tekstiilikunstniku 2008 preemia Aet Ollisaar. Lisaks aktiivsele näitusetegevusele on Aet Ollisaar armastatud ja pühendunud pedagoog, juhtides Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna tööd.

Aet Ollisaare sõnul on preemia saamisele kaasa aidanud Tartu Kultuurkapitali Aasta Loominguline Stipendium 2007, mis määrati loominguliseks tegevuseks tekstiilikunsti alal.  “Suur tänu Tartu Kultuurkapitalile toetuse eest, Tartu Kultuurkapitali Aasta Loominguline Stipendium 2007 on olnud mulle suurepäraseks abiks loominguliste projektide teostamisel”.

Eesti Tekstiilikunstnike Liit on preemiaid välja andnud aastast 1996, seekordne on üheteistkümnes. Preemiale võivad kandideerida kõik erialaselt tegevad tekstiilikunstnikud- ja disainerid, esitades portfolio oma viimase aasta tegemistest. Valiku teeb žürii, mis koosneb erinevates kunsti- ja disainivaldkondades tegutsevatest inimestest.

Preemiate väljakuulutamine toimub 10. aprillil 2008 kell 18.00 Lühikese Jala Galeriis. Preemiate väljaandmist toetavad Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuurkapital ja Lühikese Jala Galerii.