EMT-Elioni stipendiumi saab Kaupo Voormansik

22.aprillil kell 14 antakse Tartu Kultuurkapitalis üle EMT-Elioni sihtkapitali stipendium 20 000 krooni Kaupo Voormansikile.

Stipendiumi annab annab üle Elionist Andrus Novoseltsev.

Kaupo Voormansik on Tartu Ülikooli doktorant.  Eelnevalt on ta omandanud tehnikateaduste magistrikraadi (infotehnoloogia) cum laude. Doktoritöö teema on  „Asukohapõhiste satelliitkaugseire andmeid kasutatavate teenuste väljatöötamine“. Teadustöö toimub Tartu Ülikooli ja AS Regio koostöös.  “Kõrglahutusega satelliitpildid jõudsid tsiviilkasutusse alles hiljuti ning neid oskuslikult rakendades on võimalik arendada kasulikke teenuseid turgudele üle maailma”, ütleb Voormansik. 

Kaupo Voormansik usub, et doktorantuuris rakendusuuringuid tehes aitab ta parandada Eesti kõrgtehnoloogilist eksporti ja viia Eesti IT maailmakaardile.

EMT-Elioni sihtkapitali stipendiumikonkursile laekus 11 taotlust.  

Komisjon töötas 4-liikmelises koosseisus:  EMT esindajana töötas komisjonis Grete Usin, Elioni esindajana oli komisjonis Katrin Järve, Tartu Ülikooli esindaja  Arvutiteaduse instituudist hajussüsteemide prof Eero Vainikko  ja Tartu Kultuurkapitalis esindajana Riigikogu ja Tartu kultuurkapitali nõukogu liige Nikolai Põdramägi.