Gustav Suitsu nimelise stipendiumi laureaat on Mathura

Gustav Suitsu nimelise stipendiumi laureaat on Mathura

Gustav Suitsu nimelist stipendiumi antakse välja alates 2004.aastast ning selle eesmärk on toetada isikute luuletegevust ja seeläbi edendada kohalikku kultuurielu. Stipendiumi saaja peab olema eelmise kalendriaasta jooksul avaldanud vähemalt ühe asjatundliku, filosoofiliselt sügava ja kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu.

Käesoleval aastal kandideeris stipendiumile kuus luuletajat.

Komisjon, kuhu kuulus Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonnas Piret Bristol, Eesti Kirjandusmuuseumist Krista Ojasaar, Tartu Ülikoolist Arne Merilai, Tartu linnavalitsusest Külli Aleksanderson ja Tartu kultuurkapitalist Lemmit Kaplinski, valis stipendiumi saajaks Mathura.

Komisjoni liikmed hindasid laureaadi luulekogu “Käe all voogav joon” kõrgstiililiselt väljapeetuks ja euroopalikult läbitunnetatuks, kus sekundaarne inspiratsioon muutub primaarseks. Autori enda sõnul on tegu luuletustega, mis on pühendatud erinevatele maalikunstnikele ja skulptoritele ning mis mõtisklevad ka kunsti olemuse üle laiemalt.

Mathura (kodanikunimega Margus Lattik) on eesti kirjanik, kunstnik ja kriitik, kellelt on ilmunud kaheksa luulekogu ja üks reisikiri, lisaks tõlkeid, esseid ja artikleid.

Gustav Suitsu nimelise stipendiumi on eelnevalt saanud Hasso Krull, Carolina Pihelgas, Ene Mihkelson, Indrek Hirv, Kalju Kruusa, Priidu Beier, Hando Runnel, Kristiina Ehin, Lauri Sommer ja Ülle Kauksi.

Stipendium antakse pidulikult üle 14.märtsil Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas kell 14 algaval emakeelepäeva tähistaval üritusel.

 

Lisainfo tel  744 1500, e-post kulruurkapital@raad.tartu.ee