Herbert Kuurme stipendiumi sai Rene Alberi

Herbert Kuurme sünniaastapäeval õnnistas emeriitpeapiiskop Kuno Pajula Põltsamaa legendaarse kirikuõpetaja ja tema abikaasa Asta Kuurme hauakivi. Kuurme-nimeline stipendium anti õpetaja Rene Alberile.
Asta ja Herbert Kuurme järeltulijad, sugulased, sõbrad, ametikaaslased, põltsamaalased, leerilapsed jt võivad rõõmustada, sest valminud hauakivi valvab Põltsamaa kalmistul armastatud jumalalaste rahupaika.
Koguduse õpetaja Markus Haamer ütleb, et kuigi kogudust üle 60 aasta teeninud praost Herbert Kuurme (13.07.1911–16.04.2005) lahkus igavikku viis aastat tagasi, ei soovitud kivi paigaldamisega rutata Asta Kuurme (17.10.1925–31.01.2008) eluajal.
Hauakivi idee vajas küpsemist – tegu on ju mälestusega kirikule pühendunud inimestest. Sümboolselt kujutab valminud taies altarit kirikuga, selle valmistasid kujurid Andres ja Art Allmägi.
Sünniaastapäeval kogunes kalmule sadakond inimest, teiste seas lahkunute lapsed ja lapselapsed. Talituse toimetasid emeriitpeapiiskop Kuno Pajula ja Herbert Kuurme ametijärglased Põltsamaal: Joel Luhamets, Arho Tuhkru ja Markus Haamer. Viimane avaldab tunnustust lahkunute lastele, sest hauaplats on saanud kena tervikliku lahenduse ja on kooskõlas ümbritsevaga.    
Talituse järel anti kirikus kolmandat korda üle Tartu Kultuurkapitali juurde loodud Kuurme-nimeline stipendium, mille seekord pälvis Avinurme koguduse õpetaja Rene Alberi. Stipendiumi antakse noortele vaimulikele, kes on ennast näidanud pühendunud töötegijana ja hea suhtlejana kohalikus kogukonnas ning tegelevad enesetäiendamisega.
Rita Puidet, Eesti Kirik 03.08.2010