Hotell London sihtkapitali stipendiumid Linda Koldele ja Tanel Jonasele

Hotell London sihtkapitali stipendiumi, mis on mõeldud loominguliseks enesetäiendamiseks Londonis, pälvisid Vanemuise teatri draamanäitleja Linda Kolde ning näitleja ja lavastaja Tanel Jonas.

Stipendiumid andsid 28.märtsil pärast etendust “Kui tuvid kadusid” üle neljatärnihotelli London müügi- ja turundusjuht Joanna Ruus-Ruusa, hotellijuht Pille Uiga ja Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson. Käesoleval aastal anti välja kaks stipendiumi.

Linda Kolde ühines Vanemuise draamatrupiga käesoleval hooajal ning teda saab näha lavastustes „Kui tuvid kadusid“ ja „Ooperifantoom“.

Tanel Jonas on Vanemuise teatris alates 2004. aastast ning on teinud Vanemuises enam kui 30 rolli ning toonud publiku ette 5 lavastust. Vanemuise repertuaaris on hetkel kaks Tanel Jonase lavastust, milleks on farss “Minu järel, seltsimees!” ning tänavuse hooaja uuslavastus “Meie oma tõde, meie oma õigus”.

Mõlemaid näitlejaid saab koos näha lavastuses “Armastan! Armastan! Armastan!”.

Stipendiumi eesmärk on toetada saajate teatrialast enesetäiendamist Suurbritannias, Londoni teatrites.

Varasematel aastatel on stipendiumi saanud Jüri Lumiste, Ott Sepp, Merle Jääger, Külliki Saldre, Karol Kuntsel ja Maria Soomets.

Hotell London sihtkapital on asutatud 2009.aastal eesmärgiga edendada Tartu ja Eesti teatrielu.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee