Hotell Pallase stipendiumi pälvis Mia Melanie Saar

Hotell Pallase stipendiumi saaja jutustab maalide abil loo Gruusiast

Käesoleval aastal pälvib Hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilane Mia Melanie Saar. Tema poolt esitletud näituseprojekt on inspireeritud Gruusias elamisest ja õppimisest saadud kogemustest. Stipendiaadi näitust saab vaadata sügisel Tartu Kunstimajas.

Hotell Pallase maalikunsti stipendiumile kandideerisid kaheksa projekti üheksalt Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilaselt. Juhendaja Kaspar Tamsalu sõnul on üliõpilased tegelenud projektide ettevalmistamisega aasta algusest saadik ning maailmas leviv pandeemia on mõjutanud ka seekordseid teemavalikuid ning muutnud värvivaliku tumedamaks.

2021. aasta stipendiaadiks valiti Mia Melanie Saar kümnest Gruusia teemalisest akrüül- ja õlimaalist koosneva näitusega “Võlu ja valu”. Komisjon tõstis tema tööde puhul esile maalide väga hästi mõjuvat lugu ning erksat värvikasutust.

Mia Melanie Saar: “Minu maalinäitus “Võlu ja valu” valmib kogemuste põhjal, mis sain olles vahetusüliõpilane Tbilisi Kunstiakadeemias ning avastades Gruusiat. Näitus on justkui ajajoon alates sellest kui läksin Gruusiasse ning lõpetades koju jõudmisega. Olin väga üllatunud, kui sain teada, et just minu näituseprojekt sai valituks, sest konkurendid olid sel aastal väga tugevad ning häid ideid oli palju. Siiski olen ülimalt tänulik selle võimaluse eest ning mul on hea meel, et jäin endale kindlaks ja läksin oma ideega lõpuni välja. Kavatsen endast anda parima, et saaksin teistele edasi anda oma kogemust läbi maalide. Hetkel on juba esimene maal valmimas ning lõuendite tegemine täies hoos.“

Stipendiumi saaja valis välja komisjon, kuhu kuulusid Kõrgema Kunstikooli Pallas rektor Vallo Nuust, Pallase õppeprorektor Kristina Tamm, Pallase maaliosakonna juhataja Margus Meinart, Tartu Kultuurkapitali esindaja Kristjan Silm, Hotell Pallas OÜ esindajana Alar Kroodo ning Tartu Kunstnike Liidu esindajatena Peeter Talvistu ja Indrek Grigor.

SA Tartu Kultuurkapital, Hotell Pallas ja Kõrgem Kunstikool Pallas koostöös Tartu Kunstnike Liiduga asutasid hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi, aitamaks kaasa maalikunsti arengule ning üliõpilaste loomingulisele tegevusele. Stipendium määratakse kutsutud konkursi korras Pallase maaliosakonna ühele üliõpilasele või maksimaalselt kolmeliikmelisele grupile. Võitja pälvib lisaks 1000 euro suurusele stipendiumile ka võimaluse sügisel Tartu Kunstimajas näituse tegemiseks.

Fotol Mia Melanie Saare kavand