Ida Urbeli nimeline tantsustipendium 2010.a.

Ida Urbeli nimelise tantsustipendiumi saab flamenko-ja kõhutantsustuudio Duende kunstiline juht ja flamenkoõpetaja Tiina Pikas

Tiina Pikas on andnud Tartus ainsa flamenkoõpetajana lõunamaisele tantsule oma hinge. Flamenko on Lõuna-Hispaaniast Andaluusiast pärit omapärane kultuur, mis põimib kirglikuks tervikuks nii laulu, kitarrimängu kui ka tantsu. Huvi flamenkotantsu vastu sai Tiina Pikasel alguse Tartu Ülikooli  avatud ülikooli flamenkoantropoloogiakursusel 1997.aastal. Flamenkot võib tantsida igas vanuses ning see tants sobib ülihästi ka vormikale naisele. Duende stuudiol täitus just 10 aastat ja lisaks flamenkotantsuõpetamisele on suurem osa stuudio  uhketest kostüümidest  Tiina Pikase enda õmmeldud või kavandatud. Tema korraldatud tantsukontserdid on saanud Tartus omaette kultuurisündmusteks ja juba kuus aastat käib ta  flamenkotantsu õpetamas Lätis ning Leedus.

Pidulikult antakse stipendium üle 24.aprillil Vanemuise Kontserdimajas flamenkostuudio Duende kevadkontserdil.

Nimelise stipendiumi väljaandmisega jäädvustatakse mälestust Ida Urbelist kui Vanemuise balleti rajajast, tunnustades tema tööd lavastaja, koreograafi ning tantsupedagoogina.  4. märtsil 1939. a esietendus Vanemuises Ida Urbeli lavastuses P. Tšaikovski „Karnevalisüit”.