Ida Urbeli nimelise stipendiumi laureaat on Krõõt Kiviste

Ida Urbeli nimelise stipendiumi laureaat on tantsuklubi Shate looja ja peatreener Krõõt Kiviste

Tartu Linnavalitsuse poolt on Tartu Kultuurkapitali juurde asutatud Ida Urbeli nimeline stipendium, mille eesmärgiks on tunnustada ja toetada professionaalset tantsuartisti või koreograafi, kes on eelneval aastal näidanud meeldejäävaid kunstilisi elamusi, toonud tunnustust Tartu tanstukultuurile ja igati edendanud Eesti tantsuelu või tunnustada ja toetada tantsupedagoogi, tantsuteatrile spetsialiseerunud teatriteadlast või tantsukriitikut, kelle töö on olnud silmapaistev tantsukultuuri edendamisel ja tutvustamisel.

Stipendiumi väljaandmisega jäädvustatakse mälestust Ida Urbelist (16.12.1900-04.10.1983) kui Vanemuise tantsuteatri rajajast, tunnustades tema tööd lavastaja, koreograafi ning tantsupedagoogina. 4.märtsil 1939 esietendus Vanemuises tema lavastatuna P.Tšaikovski “Karnevalisüit”.

Käesoleval aastal otsustas komisjon, koosseisus Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas, Eesti Kutseliste Tantsijate Liidust Dmitri Harchenko, Tartu Ülikooli teatriteaduste õppetoolist Deivi Tuppits, Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna kultuuriteenistuse juhataja Külli Aleksanderson ning Tartu abilinnapea ja Kultuurkapitali nõukogu liige Tiia Teppan, Ida Urbeli 1000-eurose stipendiumiga tunnustada tantsuklubi Shate loojat ja peatreenerit Krõõt Kivistet.

Stipendiaadi kohta on öeldud: “Tantsuklubi Shate on Krõõt Kiviste pühendunud juhtimisel tegutsenud juba 15 aastat. Tantsuklubi töötab eesmärgiga ühendada noori, kes armastavad tantsimist, muusikat ja liikumist ning koolitada võimalikult mitmekesiseid tantsijaid, kes suudaksid professionaalselt esitada paljusid erinevaid showtantsu stiile.”

Stipendium anti üle tantsuklubi Shate 15.juubelikontserdil, 22,märtsil 2013.

Ida Urbeli stipendiumi on varasemalt saanud Janek Savolainen (2012), Rufina Noor (2011), Tiina Pikas (2010), Hayley Blackburn ja Ülo Vilimaa (2009).

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee