JCI Toomemäe laste ande arengu stipendiumide saajad on selgunud

JCI laste ande arengu stipendiumide saajad on selgunud

Tartu Kultuurkapitali poolt välja kuulutatud JCI laste ande arengu stipendiumikonkursile laekus kokku 31 taotlust. Stipendiumifondi suuruseks oli 4000 eurot, mis jagunes neljaks stipendiumiks isikule ja üheks stipendiumiks kollektiivile.

500-eurose stipendiumi pälvisid:

  • Pärt Laas osalemiseks rahvusvahelistel võistlustel judos.

14.aastane judoka Pärt treenib spordiklubis Altia. Ta on mitmekordne Eesti meister C- ja B-ning juunioride vanuseklassis. Käesoleval aastal on Pärdil võimalus kandideerida judo Eesti noorte koondvõistkonna koosseisu ja esindada Eestit Euroopa meistrivõistlustel, millele eelnevad kadettide Euroopa karikaetapid ja treeninglaagrid Saksamaal, Tšehhis ja Poolas. Pärt õpib Elva Gümnaasiumis.

  • Hugo Erkmaa osalemiseks noorkorvpallurite treeninglaagris Hispaanias.

14.aastane korvpallur Hugo treenib Erkmaa Korvpallikoolis, mille võistkondade koosseisus on tal olnud oluline panus Eesti noorte meistrivõistluste tiitlite võitmisel. Ta valiti 2011/2012 hooajal omavanuse klassi Eesti parimaks korvpalluriks. Hugo kuulub U14 Eesti noorte koondisesse ning on Eesti U16 noorte koondise kandidaat. Euroopa noorkorvpalluritele mõeldud laagrisse Elitejove Camp Hispaanias,kus Hugo osaleb, pääseb vaid kutsetega. Hugo õpib Tartu Kunstigümnaasiumis.

  • Hans Christian Hausenberg osalemiseks rahvusvahelistel võistlustel kergejõustikus.

14.aastane Hans Christian treenib Tartu Spordiseltsi Kalev Kergejõustikukoolis ning ta on viimase kahe aasta jooksul näidanud väga häid sportlikke tulemusi. Senised paremad tulemused on ta saavutanud mitmevõistluses, kaugushüppes, teivashüppes ja 60m tõkkejooksus. Ta on 2013.aasta Eesti talvine B-klassi noortemeister teivashüppes. Hans Christian õpib Ülenurme Gümnaasiumis.

  • Arko Narits klaveriõpingutega seotud kulude katteks

14.aastane Arko õpib alates 2006.aastast Tartu I Muusikakoolis klaverit. Ta on osalenud rohketel konkurssidel ja saavutanud väga häid tulemusi. Lisaks klevriõpingutele mängib Arko aktiivselt jalgpalli Tartu Tammeka jalgpalliklubis. Arko õpib Tartu Tamme Gümnaasiumis.

2000-eurose stipendiumi pälvis:

  • Võimlemisklubi Janika võimlemisrühm Sunshine osalemiseks rahvusvahelistel võistlustel rühmvõimlemises

Võimlemisrühm Sunshine on võimlemisklubi Janika meistriklassi eliitrühm, kuhu kuuluvad 10 neiut vanuses 15-18 eluaastat. Sunshine esindab ainsa mesitriklassi võimlemisrühmana Eesti Vabariiki 2012/2013 hooaja tiitlivõistlustel.

 

Stipendiumitaotlusi hindas komisjon koosseisus Kaidar Raudmets ja Rainer Olgo JCI Toomemäe kojast , Peeter Laasik LC Tartu Tammest ning Tiia Teppan Tartu Kultuurkapitalist.

Stipendiumide pidulik üleandmine toimub 01.juunil Tartus Raekoja platsil.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@Vraad.tartu.ee