JCI Toomemäe laste ande arengu stipendiumide saajad on selgunud

JCI Toomemäe laste ande arengu stipendiumi pälvisid:

  • Kristin Põder – 300 eurot muusikaliste ja sportlike võimete arendamiseks.

13-aastane Kristin on Tartu Hansa kooli õpilane. Ta on alates 2007.aastast laulnud laulustuudios Fa-diees ning on saavutanud häid tulemusi erinevatel kohalikel, vabariiklikel ja rahvusvahelistel lauluvõistlustel. Ta on osalenud laulustuudio muusikalides ja esinenud erinevatel Tartu linna üritustel. Alates 2008.aastast on Kristin tegelenud ilu- ja rühmvõimlemisega ning on saavutanud väga häid tulemusi vabariiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Hetkel kuulub Kristin võimlemisklubi Janika noorteklassi rühmvõimlemisrühma Mireth koosseisu.

  • Tõnis Mugra – 300 eurot osalemiseks jalgratta BMX krossi Euroopa karikaetappidel.

10-aastane Tõnis on Tartu Raatuse kooli õpilane. Alates 2012.aastast treenib Tõnis spordiklubis Velo. Ta on üks Eesti perspektiivikamaid BMX krossirattureid, kelle sihid tippspordis on kõrged ning kes teeb tugevat tööd oma eesmärkide saavutamiseks. Ta on tulnud viimasel kahel aastal Eesti meistriks ning on saavutanud häid tulemusi välisvõistlustel.

  • Rusaln Eskov – 300 eurot ettevalmistumiseks 2016.aasta juunioride maailmameistrivõistlusteks ja Euroopa meistrivõistlusteks vehklemises.

17-aastane Ruslan on Tartu Annelinna gümnaasiumi õpilane. Ta treenib Tartu spordiseltsis Kalev. Sihikindla sportlasena ei karda Ruslan kõrgeid eesmärke ega raskeid treeninguid nende saavutamiseks. Ruslan on mitmekordne Eesti noorte ja juunioride meister ja Põhjamaade juunioride meister. 2015.aastal saavutas ta 3.koha Euroopa meistrivõistlustel ja 6.koha maailmameistrivõistlustel.

Esitatud 16 taotluseset valis stipendiumi saajad välja komisjon, kuhu kuulusid JCI Toomemäe kojast Anne Rebenits, Anneli Lilleorg ja Riin Ojalo ning kultuurkapitalist Tiia Teppan.

JCI Toomemäe laste ande arengu stipendiumi eesmärk on toetada lapsi ja noori, kellel on tahet, jõudu ja annet edasi pürgida valitud huvierialal kultuuri, teaduse ja spordi valkonnas.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee