Jüri Kärneri hauamonumendi skulptuurikonkursi võitis Vaino Aloel

Jüri Kärneri hauamonumendi skulptuurikonkursi võitis Vaino Aloel

Tartu Kultuurkapital kuulutas 2012.aasta novembris välja ideekonkursi, mille eesmärgiks oli saada sobivaim kavand Jüri Kärneri hauamonumendi ja hauaplatsi terviklahenduseks, mis asub Tartus Raadi kalmistul.

Jüri Kärner oli teadlane ja õppejõud ning taasiseseisvunud Eesti esimene rektor Tartu Ülikoolis. Ta oli ka Eesti rotaryliikumise üks juhte.

Ideekonkursile esitati kuus tööd.

Esitatud kavandeid hindas komisjon koosseisus Jüri Kärneri abikaasa Aime Kärner ja poeg Martin Kärner, Jüri Kärneri mälestusfondi nõukogu liikmed Helmer Jõgi, Alar Karis ja Enn Räpp, Tartu linnakunstnik Tiit Kaunissaare, Tartu Ülikooli kunstimuuseumi direktor Inge Kukk ning skulptor Ahti Seppet.

Töid hinnanud komisjon valis võidutööks võistlustöö “MP”, mille autoriks on Vaino Aloel (stipendium 300 eurot).

Komisjon otsustas anda välja ka kaks eripreemiat. Ära märgiti võistlustöö “Puu”, mille autoriks on Liina Stratskas (stipendium 100 eurot) ja võistlustöö “Tamm”, autoriks Mati Karmin (stipendium 100 eurot).

Jüri Kärneri hauamonument ja hauaplats lahendatakse võidutöö “MP” alusel. Projekti maksumus on orienteeruvalt 28 000 eurot ja seda rahastavad Tartu Ülikool, Tartu linn, Tartu Rotary klubi.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee