Jüri Uppini sihtkapitali stipendiumi pälvis Siim Rikker

Jüri Uppini sihtkapitali stipendiumi tänavune laureaat on lõõtspillivalmistaja Siim Rikker.

Siim Rikker (33) on tegelenud muusikaga juba varasest lapsepõlvest. Ta on õppinud flööti, kontrabassi ja kandlemängu ning laulnud Eesti Poistekooris. Lõõtspillimängu alustas Rikker iseseisvalt 1998.aastal. Ta on ennast täiendanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika erialal. 2000.aastal asutas ta sõpruskonnaga ansambli Tuulelõõtsutajad, mille pearõhk on olnud just lõõtspillidel. 2016.aasta kevadel liitus Rikker pillitöökojaga Härmoonik, kus on tänaseni valminud viis uut neljarealist Teppo tüüpi lõõtspilli. Hetkel on töös ja käesoleva aasta lõpuks peaks valmima kuus uut neljarealist ja kolmekoorilist lõõtspilli nong kolm vene karmoškat.

Komisjoni sõnul on Siim Rikker viimasel aastal olnud üks enim Eesti lõõtspillielu elavdanud ja edendanud isikuid. Ta on viinud pillitöökoja Härmoonik tegevuse täiesti uuele tasemele – aidanud pillimeister Leho Laaseril käivitada moodsa tootmisprotsessi ja töökorraldusega pillitöökoja.

500 euro suuruse stipendiumiga toetatakse saaja tegevust lõõtspillimuusika edendamisel ja pillitöökoja Härmoonik arendamisel.

Stipendium antakse pidulikult üle 4.novembril Atlantise konverentsikeskuses toimuval üritusel.

Jüri Uppini sihtkapital on asutatud 2004.aastal eesmärgiga toetada ja tunnustada lõõtspillimängijaid ning aidata kaasa Eesti lõõtspillimuusika arengule.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee