Koolinoorte Arengu Fondi stipendiaadid 2009

Tartu Hansa Rotary Klubi Koolinoorte Arengu Fondi  stipendiaadid  2009

 

Anett Kulbin õpib juba  4 aastat Ülenurme Muusikakoolis jazz -poplaulu eialal.  Käesoleval suvel soovib Anett  osa võtta Londoni Muusikakooli suvekursusest laulu erialal.  Kursusel käsitletakse vokaaltehnikat, esinemisoskust, ühislaulmist, improviseerimist, arranžeerimist, laulude kirjutamist, stuudiotööd ja uusimat audiotehnoloogiat.  Selline mitmetahuline kursus ühes Euroopa mainekaimas muusikakoolis Euroopa parimate õppejõudude käe all arendab kindlasti Aneti teadmisi ja oskusi valitud erialal, annab talle tohutu kogemuse ning arendaks oluliselt tema muusikalisi võimeid ning loomingulisust.

Aneti õpetaja Ursel Oja on Aneti kohta öelnud:  ta  väga arenemisvõimeline õpilane, ta läheneb õpingutesse loominguliselt ja on hea improviseerija . Ka hääleareduslikult on ta oma vanuse kohta väga arvestataval tasemel. Omab piisavalt esinemiskogemusi nii suurel laval kui ka televisioonis. Anett on saavutanud vabariiklikel konkurssidel väga häid tulemusi ja oma vanuste  hulgas kuulub ta vabariigi kõige parimate esiritta. Kuna Londoni suvekursus hõlmab just improvisatsiooni ja loomingulist tegevust, siis soovitaksin Anett Kulbinil sellest kursusest kindlasti võimaluse korral osavõtta. Stipendium 5000 krooni.

 

Hans Kristjan Muhel on sündinud 25. novembril 1996.aastal.  Hans Kristjan on harrastanud vibusporti seitse hooaega. Ta on tulnud mitmeid kordi Eesti meistriks ja karikavõitjaks oma vanuseklassis.

2006 aastal saavutas ta Maailma sisemeistrivõistlustel Saksamaal II koha ja Euroopa meistrivõistlustel Soomes tuli Euroopa meistriks.

2008 aastal toimunud Maailma meistrivõistlustel Namiibias tuli ta maailma noorte meistriks.

Hans Kristjani nimele kuuluvad kõik maastiku vibulaskmise Eesti rekordid ja Euroopa noorte siselaskmise rekord.

Käesoleval aastal toimuvad Euroopa meistrivõistlused maastiku vibulaskmises Walesis. See on viimane aasta Hans Kristjanil võistelda noorte vanuseklassis. Ülesandeks nendel võistlustel on maailmarekordite ületamine, mis on püsinud muutumatuna 1986. aastast. Hans Kristjan õpib  Tartu Miina Härma Gümnaasiumi 5. klassis. Stipendium 5000 krooni.

 

Erkki Lukk õpib praegu Tartu Ülikoolis infotehnoloogia esimesel kursusel. Eelnevalt õppis ta Miina Härma Gümnaasiumis, kus juba põhikoolist alates osales reaalainete olümpiaadidel. Parimad tulemused saavutas ta gümnaasiumi jõudes igal aastal keemia olümpiaadide riiklikes voorudes. Üleriigilisel meeskondlikul keemiaviktoriinil kolme aasta jooksul saavutati parimaid kohti.

Koolivälistest tegevustest on praegu Erkkil  tähtsaimad rahvatantsurühmas osalemine eesmärgiga minna suvisele tantsupeole ja noorematele õpilastele reaalainetes koduõppe andmine.  Erkki õpetab praegu kolme õpilast vanuses 15-17 aastat.
Käesoleva aasta sügisest on Erkki vastu võetud Manchesteri ülikooli arvutiteadus- ärijuhtimisega erialale. Õppekava kestus on kokku neli aastat, millest kolmas aasta veedetakse praktikal. Praktikal on võimalus olla maailmakuulsates firmades nagu HP, Intel, Fujitsu-Siemens jt taolised.

Miks ta valis erialaks arvutiteaduse ärijuhtimisega? Erkit on pika aja jooksul paelunud kõik arvutitega seonduv ning mitte selles mõttes, et tarbida kõike, mida arvuti võib pakkuda, vaid kuidas asjad töötavad. Gümnaasiumi ajal tegeles ta iseseisvalt programmeerimisega ja arvutiriistvara tundmaõppimisega. Kümnendas klassis läbis ka koolis korraldatud aastapikkuse Oracle andmebaaside disainimise ja programmeerimise kursuse, mille lõpetas edukalt.

Teisalt paelub teda majandusega seonduv. Loen meeleldi majandusliku sisuga artikleid ja formuleerin oma arvamust toimuvast. Selle aasta augustis osales LHV suveakadeemias, kuhu oli konkurss seitse inimest ühele kohale. Läbi kahe nädala õpiti seal investeerimispangandust, läbiti praktilisi töötubasid, suheldi panga töötajatega ja tutvuti panga igapäevakorraldusega. See kogemus andis Erkile tõuke siduda ennast ka edaspidi majandusvaldkonnaga.

Kokkuvõtvalt õppekava Manchesteri ülikoolis pakub Erkki arvates talle parimat sümbioosi tema peamistest huvidest. Stipendium 5000 krooni.

Eeva Lindal on  õppinud muusikakoolis alates kolmandast eluaastast. Ta on lõpetanud nii Ülenurme Muusikakooli kui ka Tartu Heino Elleri nimelise muusikakooli. Siis asus ta õppima Indrek Kalda käe all ning jätkab Kalda käe all  õpinguid ka praegu Viljandi Kultuuriakadeemias. Eeva oskab mängida kitarri, klaverit,  natuke mandoliini ning eesti lõõtsa. Viiulit on ta õppinud umbes 16 aastat. Eeva taotles stipendiumit viiuli poogna ostmiseks, sest Eeva ütles, et „Igal heal pillimehel peaksid olema head töövahendid“. 

Kes Eevast saab peale Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala lõpetamist, ta ei julge öelda, kuid ta loodab jätkata õpinguid välismaal. Stipendium 5000 krooni.