Kultuurkapitali aastapreemia pälvis Mare Tommingas.

Tartu Kultuurkapitali 2009.a. aastapreemia 75 000 krooni saab Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas.

Mare Tommingas on sündinud 6.novembril 1959.aastal.

Mare Tommingas on alates 1978. aastast olnud seotud Vanemuise teatriga, kus ta on olnud nii balletiartist, -solist kui ka koreograaf. Alates 1998. aastast on Mare Tommingas Vanemuise teatri balletijuht. Ta on lavale toonud üle 20 lavastuse. Mare Tommingas on teinud kostüüme ja lavakujundusi enamusele oma tantsu- ja balletilavastustest, samuti muusikali-, ooperi- ja draamalavastustele ning lavastanud kontsertprogramme.

2009.aastal tähistas teater Vanemuine balleti 70 juubelit. Balletiaasta raames toimusid nii raamatu kui DVD väljaandmine, uuslavastus „Kevade“, kontsertetenduse „Queen“ ja suur balletigala Tartu Lauluväljakul.  Mare Tommingase käe all on teatri balletitrupp jätkuvalt heas vormis, põnev ja loominguline üksus, mis rikastab mitte ainult Tartu vaid terve Eesti kultuuripilti. Vanemuise balletirupi kõrget taset on märgatud nii Eestis kui ka väljaspool Eestit, mis väljendub väga mainekate lavastajate koostöös Vanemuise trupiga.

Alates 2009.aastast on rahvusvahelise Tantsunõukogu CID-UNESCO liige.

Mare Tommingat on tunnustatud  2007.aastal Eesti Teatri Aastaauhinnaga parima balletilavastuse kategoorias tantsulavastuse „Peer Gynt” eest, 2008.aastal Eesti Kultuurkapitali näitekunsti aastapreemiaga panuse eest Vanemuise teatri balleti arendamisse ja 2009.aastal  pälvis ta Tartu medali.       

Mare Tommingas on abielus ja peres kasvab 3 last.

Tartu Kultuurkapitali aastapreemia määrab kultuurkapitali nõukogu tunnustamaks Tartu kultuuri- ja sporditegelaste ning teadlaste ja haridustöötajate silmapaistvaid pikaajalise töö tulemusi või erakordseid ühekordseid saavutusi.

Aastapreemia antakse üle koos teiste Tartu linna kultuuriaasta aunimetustega 19.veebruaril kell 18 Tartu Linnamuuseumi saalis.