Kultuurkapitali toetatud “Treffneristi käsiraamat” sai valmis

Hugo Treffneri Gümnaasium andis teistkordselt välja “Treffneristi käsiraamatu”, mis kannab sel korral nime “Treffneri tõde ja õigus”. Käsiraamatu väljaandmise algatasid humanitaarsuuna praktika raames viis Hugo Treffneri XII E klassi õpilast. Väljaande peamiseks eesmärgiks on hetkel koolis töötavate inimeste tutvustamine läbi õpilaste ja kolleegide silmade. Lisaks antakse raamatus ülevaade kooli traditsioonidest.

“Treffneristi tõest ja õigusest” leiab treffneristi 10 käsku, näiteks: “Treffnerist ei tee kunagi seda vanainimeste asja Miina Härma tüdrukutega” või “Tikkudega ei mängita, muidu saame uue koolimaja… Jälle…!” Vaimukamatest õpetajate tsitaatidest võib välja tuua eesti keele, kirjanduse ja meedia õpetaja Age Salo mõttetera: “Ma tean küll, mis skeem on treffneristidel: Treffner, ülikool, rikkaks.”

Esmakordselt ilmus “Treffneristi käisraamat” 1998. aasta sügisel, peamiselt toonase abituriendi, Kristjan Luhametsa eestvedamisel. Käsiraamat osutus õpilaste ja vilistlaste hulgas ääretult populaarseks ning seetõttu otsustati nüüd, 2007. aastal populaarsele käsiraamatule järg teha.

Tartu Kultuurkapital toetas “Treffneristi tõe ja õiguse” väljaandmist 5 000 krooniga.