Neinar Seli sihtkapitali stipendiumid jagatud

Neinar Seli sihtkapitali stipendiumid jagatud.

 

Enim silmapaistnud sportliku perekonna stipendiumi saab perekond Rööpson.  Perekonna kõik kolm poega tegelevad edukalt judoga. Pereema õpib Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas judo erialal. Vanemad on aktiivselt abis võistluste korraldamisel spordiklubi Do tegevuses. Perekond võtab osa aktiiveselt ka rahvaspordiüritustest. Enim silmapaistnud sportliku perekonna stipendium on 10 000 krooni.

Parima spordipedagoogi stipendiumi saab Annely Ojastu. Lõpetanus ise sportimise tipptasemel, on asunud ta kogemusi edasi andma noortele. Alates 1999.aastast on ta olnud treeneriks kurtidele ja raskeltkuuljatele lastele ja noortele. Annely Ojastu on spordiklubi “Kaar” esimees. Ta viib aastaringselt läbi sportlik tervistavaid üritusi, spordilaagreid noortele, suvepäevi täiskasvanutele, palju erinevate spordialade võistlusi. Ta täiendab end praegu Tallinnas treenerite täienduskursustel. Spordipedagoogi stipendium 5 000 krooni.

Parim mees- ja naissportlane selgitati linnavalitsuse sporditeenistuse juures spordiklubide ettepanekute põhjal. Parima naissportlaseks tunnistati Mirjam Liimask Tartu Kalevist, ta võitis noorsoo Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali 100 meetri tõkkejooksus.
Parimaks meessportlaseks valiti seitsmekordne Eesti meister Peeter Becker Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, ta sai aerutamise MM-l 13. koha ja EM-l üheksanda koha. Parima nais – ja meesportlase stipendium kumbki 5000 krooni.

Spordiveterani stipendiumi saab Nora Kutti. Ta võitis käesoleval suvel veteranide MM-il N80 vanusegrupis 4 kulda ja 2 hõbemedalit. Sipendium 5000 krooni

Enim tervislikke eluviise propageeriva kollektiivi stipendiumi saab võimlemisklubi “Rütmika”. Klubi ei ole pühendunud üksnes võistlusspordile. Klubi neiud, naised ja eriti noormehed on võistelnud Eestis ja mujal, aga see on vaid üks külg klubi tegevusest. Teine on tervislike eluviiside propageerimine ning võimaluste pakkumine elukestvaks spordiks. Klubis saavad liikumisrõõmu, head tervist ja rühti ning mõnusat seltskonda nautida ka need liikumishuvilised, kes ei sea sihiks kõrgeid sportlikke eesmärke, vaid lihtsalt head vormi. Stipendium 10 000 krooni.

Stipendiumid antakse üle 15.detsembril 2005 spordiaasta lõpuüritusel.