Neinar Seli sihtkapitalist antakse välja stipendiumid sporditegevuse toetuseks

Neinar Seli sihtkapitalist antakse välja 5000 eurot kehakultuuri- ja spordi valdkonnas tegutsevatele isikutele nende sportlike võimete arendamiseks ning vastavasisuliste teadmiste ja oskuste täiendavaks omandamiseks.

Saabunud taotluste alusel valis Tartu Kultuurkapitali ja Neinar Seli poolt nimetatud isikutest koosnev komisjon välja 1000-euroste stipendiumide saajad viies erinevas kategoorias. Esmakordselt anti välja stipendiumid õppiva noorsportlase ja töötava tegevsportlase kategoorias.

Sportliku perekonna kategoorias pälvis stipendiumi perekond Eensaar, kus kõik pereliikmed tegelevad spordiga. Isa Rain on aktiivne seiklussportlane, tegeleb rogaini ja orienteerumisega, ema Teele harrastab samuti orienteerumist, lapsed Kiur Erik ja Emil tegelevad aktiivselt nii orienteerumise, seiklusspordi kui ka sulgpalli ja suusatamisega. Perekonna endi sõnul on sport nende ühine hobi.

Tartus õppiva sportlase kategoorias pälvis stipendiumi vehkleja Ruslan Eskov, kes treenib Tartu Spordiseltsis Kalev ning on Tartu Annelinna Gümnaasiumi 11.klassi õpilane. Samuti õpib ta ka Tartu II Muusikakoolis. Ruslanil on väga heade sportlike tulemuste kõrval ette näidata ka väga head õppetulemused, õppides hinnetele 4 ja 5.

Töö kõrvalt tippspordiga tegeleva sportlase kategoorias pälvis stipendiumi judokas Juhan Mettis. Eesti judokoondise esinumber Mettis käib osakoormusega tööl Tartu Herbert Masingu Koolis. Ta on nii kehalise kasvatuse õpetaja kui käesoleval õppeaastal 7.c klassi klassijuhataja.

Spordipedagoogi kategoorias pälvis stipendiumi Kristiina Noor, kes on treener ja koreograaf. Ta treenib rühmvõimlejaid võimlemisklubides Janika ja Rütmika. Noor on ka hinnatud koreograaf ning tema loodud võimlemiskavad on võimlemisringkonnas suurt tunnustust leidnud.

Spordiveterani kategoorias pälvis stipendiumi Arvo Kütt, kes tegeleb suusatamise ja selle edendamisega.

Stipendiumide saajaid õnnitletakse Tartu linna spordiaasta lõpetamise vastuvõtul Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis, 14.detsembril.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee