Neinar Seli sihtkapitalist jagati sporditegevuse toetuseks stipendiumeid

Lõunakeskuse liuväljal toimunud Tartu spordiaasta pidulikul lõpetamisel anti 5.detsembril üle Neinar Seli sihtkapitali stipendiumid.

Sihtkapitali stipendiumi pälvisid:

  • Sportliku perekonna kategoorias  perekond Lemberg: pereisa Harry on kergejõustikutreener ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimees, pereema Külli mängib korvpalli, on võitnud medaleid rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt ja osaleb siiani treeningutel, peretütar Getter Marie on mitmekordne Eesti noortemeister mitmevõistluses ja teivashüppes ning kuulub Eesti koondisesse, perepoeg Mikk Sander juhib mitmeid spordiprojekte Eesti Akadeemilises Spordiliidus ja mängib korvpalli.
  • Parima spordipedagoogi kategoorias  Heiki Toots, kes on maadlustreenerina teinud pikaajalist tööd noortega Tartu Spordiseltsi Kalev Spordikoolis  kreeka-rooma maadluse osakonnas (alates 1968.aastast).
  • Parima spordiveterani kategoorias Peep Päll, kes tegeleb jõutõstmisega ja on läbi aastate mitmekordne Eesti meister. Lisaks treenib ta Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis noori jõutõstjaid ning on Tartu Ülikoolis õppejõud.

Stipendiumide saajad valis esitatud kandidaatide seast välja komisjon, kuhu kuulusid sihtkapitali ja kultuurkapitali esindajad.

Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna sporditeenistuse poolt moodustatud komisjon valis esitatud ettepanekute põhjal parima Tartu linna nais- ja meessportlase, kelle sporditegevust toetatakse Neinar Seli sihtkapitalist stipendiumiga.

  • Parim naissportlane – vehkleja Erika Kirpu
  • Parim meessportlane – kergejõustiklane Rasmus Mägi

Stipendiumidega, mille suuruseks on igas kategoorias 500 eurot, toetatakse saajate sporditegevust.

Neinar Seli sihtkapital on asutatud 2004.aastal eesmärgiga aidata kaasa Eesti spordielu edendamisele.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-meil kultuurkapital@raad.tartu.ee