Olümpialootuste stipendiumid 2009

Tartu Kultuurkapitali juures tegutsev komisjon otsustas 10.veebruaril 2009.a. 225 000 krooni jagamise Tartu sportlastele, kellel on nende arengut ja tulemusi arvestades eeldusi pääseda olümpiamängudele.

Talialadega tegelevad Peeter Kümmel ja Eveli Saue said kumbki 40 000 krooni stipendiumi. Suvealadega tegelevad Kristjan Kais, Rivo Vesik, Sirkka-Liisa Kivine, Tiidrek Nurme, Kaire Leibak, Kati Tolmoff, Künter Rothberg ja Maris Mägi said kõik 18 125 krooni.

Komisjoni tööd juhtinud abilinnapea Jüri Sasi selgitas toetuse jagamise põhimõtet: “Suurem summa antaks neile sportlastele, kelle olümpia on lähemal. Nii said talialadega tegelevad sportlased kumbki 40 000 krooni, kuna juba järgmisel aastal on tulemas Vancouveri taliolümpiamängud.”

Olümpialootuste stipendiumile esitati 18 taotlust. Olümpialootuste stipendiume jagab Tartu juba neljandat korda.

Vastavalt statuudile antakse Tartu linna olümpiakandidaatide toetust Tartu linna elanike registrisse kantud ja Tartu linna spordiklubides harjutavatele tippsportlastele, kes on olümpiamängude kandidaadid või kel on eeldusi pääseda olümpiamängudele. Toetused otsustab komisjon, kuhu kuuluvad Tartu Spordiliidu, Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Kultuurkapitali esindajad. Toetus on mõeldud sportlasele treeningprotsessi arendamiseks või võistlustel käimiseks.