Olümpialootuste stipendiumid

Olümpialootustele pool miljonit

Komisjon määras kindlaks need viisteist Tartu sportlast, kelle vahel jagatakse ära selle aasta linna eelarvest ette nähtud 500 000 krooni.

Toetus on mõeldud neile tartlastest tippsportlastele, kes on juba täitnud või kel on lootust täita olümpiamängudele saamise normatiiv ja kes on kantud Eesti Olümpiakomitee olümpiakandidaatide nimekirja.

“Seitsmeliikmeline ekspertidest koosnev komisjon määras toetuse jaotamise põhimõttel, et need sportlased, kel on tänase seisuga täidetud olümpianorm ja kes võiks astuda olümpiatulle kas või homme, saavad toetust 40 000 krooni. Neile sportlastele, kes on kantud olümpiakandidaatide nimekirja, kuid pole veel normi täitnud või kes osalevad alles 2010. aasta talimängudel, määrati toetuse suuruseks 22 000 krooni,” selgitas linnavalitsuse sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp. Komisjonile laekus 19 taotlust, millest kehtestatud reglemenditingimustele vastas 15.

40 000-kroonine toetus määrati kergejõustiklastele Mirjam Liimaskile ja Tarmo Jallaile, sulgpallur Kati Tolmoffile, jalgratturitele Grete Treierile ja Andrus Augile, võrkpalluritele Kristjan Kaisile ja Rivo Vesikule ning jahilaskur Urmas Saalistele.

22 000-kroonise toetuse saavad kergejõustiklane Vera Baranova, aerutajad Peeter Becker ja Tarmo Tootsi, vehkleja Olga Aleksejeva ning suusatajad Kaspar Kokk, Peeter Kümmel ja Aivar Rehemaa. Kergejõustiklasele Kaire Leibakule määratakse andeka noorsportlase lisatoetus veebruari alguses.

Toetus on mõeldud kasutamiseks treening- ja võistlustingimuste parendamiseks. Ka möödunud aastal jagati olümpialootustele pool miljonit krooni, tookord said toetust 13 tartlasest tippsportlast.

Lisainfo: sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp, tel 736 1352; 516 7559.