Olvi Fondi A. Le Coq õpetajastipendiumi laureaat on Johannes Soobik

26. augustil 2020 anti A. Le Coqi õllemuuseumis pidulikult üle järjekorras teine A. Le Coqi Olvi fondi A. Le Coqi õpetajastipendium.

Stipendiumi laureaadiks valiti  Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikaosakonna õpetaja Johannes Soobik.

Olvi Fondi õpetajastipendiumi eesmärgiks on tehnikahariduse väärtustamine.  Tootmise arendusjuht Rein Sööt tõdes, et see aeg, kus tööd labidaga tehti on ammu möödas. „Meil on vaja väga kõrge kvalifikatsiooniga inimesi ja selleks on vaja õpetajaid. Stipendiumiga tahame anda sõnumi, et õpetaja töö on väga väärtuslik. Me oleme näinud tormilist arengut tehnikavaldkonnas ja peame ise muutustega võidu jooksma. Soovime, et ka tehnikaharidust jagavad õpetajad oleks selles võidujooksus konkurentsivõimelised, et neil oleks aega ja soovi enese täiendamiseks ning  uudishimulik olemiseks,“ sõnas ta stipendiumi üleandmisel.

Vastne stipendiaat Johannes Soobik on Tartu kutsehariduskeskuse vilistlane ning alates 2015 aastast  elektri- ja automaatikavaldkonna õpetaja. Lisaks õpetamisele on Johannes Eesti Maaülikooli tehnotroonika tudeng ja loodab kraadi kaitsta kevadel.  „Minu jaoks on õpetajatöös kõige meeldivam see, kui näed, et õpilased naudivad seda mida nad teevad. Kui õppijad uudishimulikult küsivad juurde, näitavad initsiatiivi ja soovi õppida,“ ütles õpetaja Johannes Soobik. „Olen uueks õppeaastaks valmis ja tahan kohtuda uute õppijatega.  Tänavu oli kandidaate, eriti elektriku erialal tublisti rohkem kui mullu ja kindlasti on nende seas tõsiseid fanaatikuid ning tulevasi meistreid,“ märkis ta.

Olvi Fondi stipendiumi suuruseks on kokku 3000 eurot, mis jaguneb võrdselt õpetaja tunnustamiseks ja enesearendamiseks. „Õpetajastipendium on kindlasti ka kooli tunnustus hästi tehtud töö eest. Meie poolt on see kummardus õpetaja tööle lootuses, et tehnikaspetsialistid kes koolist tulevad oleks veelgi paremad,“ kinnitas Sööt. „Meie oleme messiusku siin, see on kõige soodsam enesearendamise viis. Emaettevõte Olvi tehas pakub samuti kindlasti wow-elamust, peame vaatama mida keerulisel ajal saame enesetäiendamiseks omalt poolt pakkuda,“ lisas ta.

Olvi Fond  ja A le Coq on tehnikavaldkonna stipendiume jaganud kümme aastat. Selle aja jooksul on välja antud stipendiumid kokku 22 õpilasele. Õpetajastipendiumi annab fond välja teist aastat. Esimese õpetajastipendiumi pälvis kutsehariduskeskuse mehhatroonikaõpetaja Villu Repän ning teine stipendiaat on elektri- ja tehnikaerialasid õpetav Johannes Soobik.