Oodatakse Kultuurikandja 2010 kandidaate


Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond koostöös Tartu Kultuurkapitaliga ootavad kuni 16. jaanuarini 2011 ettepanekuid, keda pärjata 2010. aasta loomingulise tegevuse eest aunimetusega Kultuurikandja

Aunimetus Kultuurikandja ning nimetusega kaasnev rahaline preemia on Tartu linna poolne tänu- ja tunnustusavaldus Tartuga seotud isikutele ja loomingulistele kooslustele, kes on saavutanud möödunud kalendriaastal silmapaistvaid kunstilisi tulemusi.

Aunimetuse laureaadid saavad Tartu linna tänukirja, rahalise stipendiumi ning rändauhinna „Kultuurikandja”.  Laureaatide nimed kantakse vastavalt traditsioonile Tartu kultuuri auraamatusse.

Aunimetusele Kultuurikandja võivad kandidaate esitada kõik soovijad järgmistes kategooriates:

* aasta kultuurisündmus, preemia 1500 €
* kutseline kooslus, preemia 1500 €
* harrastuslik kooslus, preemia 1500 €
* teose looja või esitaja, preemia 600 €
* rahvakultuurikandja, preemia 600 €
* noor kultuurikandja (kuni 26-aastane isik), preemia 600 €
* produtsent, preemia 600 €
* kultuurikajastaja, preemia 600 €

Ettepanekud peavad sisaldama aunimetuse kategooriat, selgitavaid üldandmeid kandidaadina üles seatud isiku või koosluse kohta, ülevaadet kandidaadi loomingulisest tegevusest 2010. aastal ning argumenteeritud ja ammendavat põhjendust. Ettepanekule palume lisada esitaja andmed: nimi (eraisik või organisatsioon) ja kontaktandmed. Preemiad maksab välja Tartu Kultuurkapital.

Kõigi kandidaadi ülesseadnute vahel loositakse välja 2 kutset kahele 19. veebruaril 2011 teatris Vanemuine esietenduvale lavastusele „Tabamata ime”.

Ettepanekuid on võimalik esitada veebikeskkonnas aadressil  http://bit.ly/kultuurikandja  või saata märgusõnaga „Kultuuriaasta aunimetus” Külli Aleksandersoni e-posti aadressile kylli.aleksanderson@raad.tartu.ee  või postiaadressile:  Tartu LV kultuuriosakond, Raekoja plats 12, 51004 Tartu