Oodatakse taotlusi olümpialootuste stipendiumidele

Tartu linna olümpiakandidaatide toetusele võetakse taotlusi vastu 20. jaanuarini 2008. Toetust saavad taotleda Tartu linna elanike registrisse kantud tippsportlased, kes on olümpiamängude kandidaadid või kel on eeldusi pääseda olümpiamängudele, lisades vastava spordialaliidu poolne olümpiakandidaadi staatuse kinnitus. Toetusele saavad kandideerida sportlased alates 20. eluaastast. Erandkorras ka nooremad, kes on saavutanud vastava taseme ning ei saa Tartu linnalt andeka noorsportlase lisatoetust. Sel aastal on linna eelarvest toetusteks ette nähtud 500 000 krooni.

2007. aastal määrati 40 000-kroonised toetused kergejõustiklastele Mirjam Liimaskile ja Tarmo Jallaile, sulgpallur Kati Tolmoffile, jalgratturitele Grete Treierile ja Andrus Augile, võrkpalluritele Kristjan Kaisile ja Rivo Vesikule ning jahilaskur Urmas Saalistele.

22 000-kroonise toetuse said kergejõustiklane Vera Baranova, aerutajad Peeter Becker ja Tarmo Tootsi, vehkleja Olga Aleksejeva ning suusatajad Kaspar Kokk, Peeter Kümmel ja Aivar Rehemaa. 

Toetuse eraldamise statuut