Osta heategevuslikke jõulukaarte Kultuurkapitali E-poest!

Tartu Kultuurkapital alustab ka käesoleval aastal jõulukaartide heategevusmüügi projekti, mille eesmärgiks on toetada laste ja noorte huvitegevust.

Laste ja noorte huvitegevuse toetamine on lihtne – Tartu Kultuurkapitali koduleheküljelt www.kultuurkapital.ee leiab menüüakna “Jõulukaardipood”, kuhu on võimalik sisestada oma ostusoov. Kaarte saab tellida ka telefoni teel: 744 1500.

         

Kahepoolsetele, kuldse- või hõbedase ületrükiga kaartidele on pildid joonistanud Tartu Kunstigümnaasiumi õpilased. Ühe kaardi hind on 10 krooni. Kaardimüügist saadud tulu läheb Laste Ande Arengu sihtkapitali, Koolinoorte Arengu fondi ja Tartu Kunstigümnaasiumi toetusfondi.

Laste Ande Arengu Fondist on toetatud nii tublisid noorsportlasi kui ka teiste valdkondade andekaid lapsi (muusika, kunst). Fondist on saanud stipendiumi näiteks jalgrattur Gilber Kask, kergejõustiklane Kaire Leibak, tshellist Anniki Aruväli, pianist Grete Jädal ning üliandekas lapskunstnik ja –kirjanik Mario Raitar. Viimane lõi kahe ja poole aastaselt oma esimesed luuletused ja jutud. 3.-4. aastaselt esines Mario Tallinnas ja Tartus oma näitustega. Poiss on kirjutanud ka näidendeid ja ta on omanimelise lasteteatri looja.

Koolinoorte Arengu Fondist eraldati raha näiteks noorele muusikule viiuli ostmiseks, suusataja Vahur Teppanile õpingute jätkamiseks USA-s, vehkleja Julia Beljajevale ja vehkleja Erika Kirpule tippu pürgimiseks. On toetatud noore loodusfotograafi Meelis Kalevi ettevõtmisi. Kalevi haruldane loodusfoto kaunistas mullu oktoobris ajakirja “Loodus” esikaant, poisi näitust “Õite värvid ja vormid” sai veel hiljaaegu nautida Tartu Botaanikaaias.

Eestil ei ole olulist maavara. Meil on aga peavara – andekad ja haritud inimesed. Hoolime Eesti tulevikust ja panustame haritud noortesse!

Jääma ootama Teie tellimust!

Parimate soovidega,

Tartu Kultuurkapital
7441 500
Raekoja plats 8, Tartu 51004