Parimate Tartumaa gümnasistide vastuvõtt 2009.aastal

18. juunil algusega kell 14 toimub Athena konverentsikeskuses Tartu linnapea Urmas Kruuse, maavanema Esta Tamme ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu esimehe Aivar Soobi vastuvõtt, kuhu on palutud tänvused parimad gümnasistid. Nii linn kui maakond premeerib parimaid koolilõpetajaid rahaliste auhindadega.

Linnapea Urmas Kruuse avaldas heameelt, et medaliga lõpetanuid ka sel aastal nii palju on. “Olen uhke, et meil on nii palju noori, kes on valmis hea hariduse saamise nimel pingutama ja mõistavad hariduse tähtsust tulevikusihtide seadmisel.”

Sel aastal lõpetab Tartu linnas gümnaasiumi kuldmedaliga 27 ja hõbemedaliga 47 noort. Lisaks medalisaajatele on vastuvõtule kutsutud ka viis kiitusega kutsekeskhariduse lõpetanud noort ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi abiturient Riinu Ots, kes saavutas rahvusvahelisel noorte teadustööde konkursil USAs kõrge tunnustuse. Maakonnas lõpetas sel aastal kuldmedaliga 9 ja hõbemedaliga 15 noort. Vastuvõtule on kutsutud veel parimad koolilõpetajad neist maakonna koolidest, kus medaleid ei olnud ning Elleri nimelisest muusikakoolist ja Tartu Kunstikoolist.

Kuldmedalile õppinud saavad nii linnalt kui maakonnalt preemiaks 3000, hõbemedali ja kiitusega lõpetanud noored 1500 krooni.

Preemiad makstakse välja Tartu Kultuurkapitalist 25.juunist kuni 3.juulini. Õpilasel peab kaasas olema isikut tõendav dokument (pass või ID kaart), lõputunnistus ja pangakonto number.