Prima Vista kirjanduspreemia „Esimene samm“ pälvis Berit Petolai

Tänavu kümnendat korda välja antud kirjanduspreemia „Esimene samm“ pälvis Berit Petolai ajakirja Looming 2016. aasta detsembrinumbris avaldatud luuletuste „Hundid ja vanamehed“, „Kolletamispäev“ ning „Tütrele“ eest.

Preemiale laekus kokku rekrordarvuliselt 24 avaldust. Žürii sõnul esines nii ruraalseid omailmu, loodusluulet kui ka urbanistlikke tekste, sekka satiiri, ökotemaatikat, eksistentsiaalseid läbielamisi. Laureaadi valikul oli žürii üksmeelne.

Otsuse auhinna määramise kohta teeb 5-liikmeline ekspertžürii, mille koosseisu kuulusid tänavu Prima Vista patroon ja kirjanik Lauri Sommer, TÜ eesti kirjanduse doktorant ja luuletaja Krista Ojasaar, kirjanik ja literaat Berk Vaher, toimetaja ja tõlkija Triin Ploom-Niitra ning „Esimene samm” 2016. aasta laureaat Mart Kuldkepp.

Preemia „Esimene samm“ on 2007. aastal MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu Kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia, mille abil edendatakse Eesti kirjanduselu. „Esimese sammu“ preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelneva aasta jooksul perioodikas avaldatud.

Tänavune preemia anti võitjale pidulikult üle 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu päeval toimunud Prima Vista eelüritusel, mis korraldati koostöös Supilinna päevadega.

 

Lisainfo: kristjan.silm@kultuurkapital.ee