Sampo Panga stipendium

Sampo Pank toetab noori arst-õppejõude 150 000 krooniga

Tartu Kultuurkapitali juurde loodi Sampo Panga stipendiumifond arst – õppejõudude toetuseks.

Sampo Panga Lõuna-Eesti regiooni juhi Andrus Soodla sõnul on stipendium suunatud Tartu Ülikooli Kliinikumis tegutsevatele arst-õppejõududele.

“Sampo tahab anda omapoolse panuse, et võimekad inimesed leiaksid lisamotivatsiooni realiseerida oma potentsiaali just Tartus,” ütles Soodla.

Stipendium on suunatud kuni 40-aastastele silmapaistvate õppe-, teadus- ja ravitöö tulemustega arst-õppejõududele. Ühe stipendiumi suurus on 25 000 krooni ning seda antakse välja kaks korda aastas kolme aasta jooksul. Kokku toetatakse kliinilise õppesuuna jätkamist 150 000 krooniga.

Raha taotlemise eelduseks on kutse mõnele kõrgetasemelisele rahvusvahelisele konverentsile, mille käigus väljavalitud isik saab oma teadustöö tulemusi rahvusvaheliselt tutvustada.

Esimest korda ootab Tartu Kultuurkapital taotlusi käesoleva aasta 31.oktoobriks. Teine taotluse esitamise tähtaeg on 30.märts 2006.

Lepingu allkirjastasid Sampo Panga Lõuna-Eesti regiooni direktor Andrus Soodla ja Tartu Kultuurkapitali juhataja Ülle Koppel.

Tartu Raekojas toimunud allkirjastamisel viibisid veel Sampo Panga juhatuse esimees Härmo Värk, Tartu abilinnapea Georg Aher ja Tartu Linnavolikogu esimees Aadu Must, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur jt.