Selgunud on Sampo Panga stipendiumi stipendiaat

Sampo Panga 25 000 kroonise stipendiumi stipendiaadiks kinnitati Valga Haigla AS sünnitusabi ja günekoloogia osakonnajuhataja Aive Kalinina, kes lisaks põhitööle annab osalise töökoormusega Tartu Ülikooli Kliinikumis doktorantuuri uurimustöö teemapõhiseid loenguid.

Stipendium on määratud esinemiseks posterettekandega rahvusvahelisel emakakaela vähi ja inimese papilloomiviiruse kongressil, mis toimub Uus- Meremaal Aucklandis 2008.aasta oktoobris.

Oma doktoritöös käsitleb naise viljatusega seotud riskifaktoreid ja tekkemehhanisme. Teades asjaolu, et sagedamini tabab naisi inimese papilloomi viirus (HPV) nende reproduktiivses eas võib infektsioon mõjutada naise viljakust perioodis kus ta soovib planeerida perekonda. Teadmisi ja lisainformatsiooni rakendab Aive Kalinina oma teadustöös, kliinilise spetsialistina ning noortenõustamise töö raames.

Stipendium antakse üle Sampo Panga ja Tartu Kultuurkapitali esindajate poolt Kliinikumi aastakonverenstil 21.mail 2008.

Sampo Pank asutas Tartu Kultuurkapitali juures stipendiumi aitamaks kaasa arstiteaduse kliinilise meditsiini arendamisele Tartus. Stipendiumi saavad taotleda kuni 40-aastased arst-õppejõud, kes on lülitatud rahvusvahelise konverentsi programmi esinemiseks ettekandega.