Starkopfi stipendiumi pälvis Andrus Kasemaa

Tartu Kultuurkapitali nõukogu kinnitatud seitsmeliikmeline stipendiumkomisjon määras Anton Starkopfi 20 000 kroonise stipendiumi skulptor Andrus Kasemaale pikaajalise loomingulise ja pedagoogilise tegevuse eest.

Starkopfi stipendium määratakse skulptorile, skulptori või skulptorite  skulptuuriprojektile, silmapaistvale kunstiõppejõule või elutöö eest kõigis eespool nimetatud kategooriates isikule, kelle looming on rikastanud Tartu ja Eesti kunstipilti.

Andrus Kasemaa kandidatuuri komisjonile esitanud Adamson-Ericu muuseum tõstis esile tema pikaajalist loomingulist ja pedagoogilist tegevust. Pedagoogilist tegevust jätkab ta praegugi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, näitustele on ta viimasel ajal esitanud hulgaliselt joonistusi.

Andrus Kasemaa kõrval olid stipendiumile kandideerima esitatud Mati Karmin koostöös Andres Lungega valminud Juri Lotmani monumendi eest Tartu Ülikooli raamatukogu juures ning Tiiu Kirsipuu ja Ain Rööpson Johan Skytte monumendi eest riigikohtu hoone ees Toomel.

Tartu Kultuurkapitali nõukogu kinnitatud seitsmeliikmelise stipendiumkomisjoni kuulusid Stanislav Netšvolodov ja  Tiina Kuus (Tartu Kunstnike Liit), Reet Pulk-Piatkowska (Tartu Kunstimuuseum), Tiit Kaunissaare (Tartu Linnavalitsus), Merike Kaunissaare (Tartu Kultuurkapitali nõukogu), Anne Rudanovski (Tartu Kõrgem Kunstikool) ja Lea Malin (Tartu lastekunstikool).

Alates 2002 aastast on stipendiumi pälvinud Stanislav Netšvolodov, Mati Karmin, Endel Eduard Taniloo, Ahti Seppet, Jaan Luik ja Heldur Viires.