Talent Plastics Tartu ASi stipendiumi pälvis Sten Kikkas

Talent Plastics Tartu ASi stipendiumi pälvis Tartu Kutsehariduskeskuse tööstustehnoloogia osakonna õpilane Sten Kikkas.

Stipendiumile said kandideerida Tartu Kutsehariduskeskuse tööstustehnoloogia osakonna õpilased alates teisest õppeaastast. Stipendiumikomisjon, kuhu kuulusid ettevõtte, kutsehariduskeskuse ja kultuurkapitali esindajad, otsustas määrata stipendiumi mehhatroonika eriala kolmanda kursuse õpilasele Sten Kikkasele.

Sten Kikkas asus Tartu Kutsehariduskeskuses mehhatroonika erialale õppima 2014.aasta sügisel. Kikkas on väga kohusetundlik, täpne ja järjekindel õpilane, keda kutsehariduskeskuse tehnikavaldkonna juhi ja kursusejuhendaja sõnul iseloomustab julgus ja tahtmine ise vastuseid otsida, püüdes leida süsteemseid lahendusi. Tema keskmine hinne läbi kahe õppeaasta on olnud 5,0.

Stipendiumi saaja sõnul pakub mehhatroonika eriala suuri väljakutseid ja ta soovib ennast sellel alal mitmekülgselt edasi arendada. Oma erialal tegeleb Kikkas muuhulgas programmeerimise ja elektriskeemide koostamisega ning lisaks igapäevasele koolitööle tunneb huvi tehnika ja robootika vastu.

Talent Plastics Tartu AS stipendium asutati eesmärgiga aidata kaasa kutseõppe edendamisele Tartus ja toetada Tartu Kutsehariduskeskuse õpilaste õpinguid. Stipendiumikonkurss toimub kaks korda aastas. Järgmine taotluste esitamise tähtaeg on 21.veebruar 2017.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee