Tartu Forseliuse Kooli loodusfotokonkurss “Loodus ja inimene” piltide esitamise tähtajaga 1.aprill

Tartu Forseliuse Kool korraldab kooli loodusfoto konkursi “Loodus ja inimene”. Parimaid autoreid tunnustatakse Tartu Forseliuse Kooli toetusfondi preemiatega.

Fotokonkursil võivad osaleda kõik Tartu Forseliuse Kooli huvilised õpilased, õpetajad ja koolitöötajad. Iga osaleja saab esitada võistlusele kuni 3 pilti. Pildid tuleb esitada JPG-formaadis pikema serva pikkusega 600-2000 pikslit. Pilte võib esitada ainult autor ise. Inimesi ei tohi pildistada salaja või vastu nende tahtmist. Piltide töötlemisest on lubatud vähene heleduse, kontrastsuse muutmine, värvikorrektsioon ja teravustamine. Mustvalged pildid on lubatud. Pilte ei tohi mitmest erinevast pildist kokku monteerida. Samal ajal ja samas kohas tehtud piltidest panoraami kokkupanek on lubatud.

Konkursil osalemiseks tuleb pildid hiljemalt 01.aprilliks 2016 saata e-posti aadressile peetrile@gmail.com, lisada nimi ja klass ning soovi korral foto pealkiri.

Konkursi käigus selgitatakse välja auhinnalised tööd, mille autoreid tunnustatakse Tartu Forseliuse Kooli toetusfondi preemiatega.

Auhinnafondi suurus on järgmine:

I koht   50 eurot

II koht  30 eurot (antakse välja 2 teist kohta)

III koht 20 eurot (antakse välja 3 kolmandat kohta)

Ergutuspreemia – publiku lemmiku preemia 30 eurot

Žüriil on õigus auhinnafond ümber jagada.

Žürii hindab piltide kunstilist terviklikkust, kompositsiooni, erilist-haruldast võtet või omamoodi lähenemist tavapärasele loodusnähtusele, tehnilist teostust. Oodatud on ka ökokriitilised tööd. Huvitavamatest töödest tehakse Tartu Forseliuse Koolis näitus.

 

Lisainfo: Tartu Forseliuse Kooli huvijuht Epp Rattasep, e-meilepp.rattasep@tfg.tartu.ee